Foto: Reigo Teervalt
Ohtuleht.ee 30. oktoober 2019 15:52
Riigikantseli julgeoleku ja riigikaitse koordinatsioonidirektor Indrek Sirp kirjutab vastusena Kaja Kallasele, et tormiks valmistumisel on kandev roll teistel riiklikel asutustel:

„Riigikantselei ei tegele hädaolukordade lahendamisega. Riigikantselei ülesanne on koordineerida laia riigikaitset. Toimepidevuse tagamise suutlikkus on kahtlemata oluline nii hädaolukordadeks kui riigikaitselisteks kriisideks valmistumisel. Kõigil osapooltel on oma roll, mis on vastavalt hädaolukorra seadusele ja teistele õigusaktidele päris põhjalikult paika pandud.  

Riigikaitse planeerimise aluseks Riigikantseleile on julgeolekualased ja sõjalised ohud. Mittesõjalisteks ohtudeks ja hädaolukordadeks, nagu näiteks torm, valmistumisel on kandev roll teistel asutustel.

Varsti peaks jõudma valitsusse riigikaitse seaduse eelnõu, millega ka hädaolukordadeks valmistumise koordinatsioon tuleb Riigikantselei vastutuse alla. Riigikantselei hakkab siis otseselt tegelema ka hädaolukordadeks valmistumise koordinatsiooniga, mida täna teeb Siseministeerium.“