Seisukoht

Seisukoht | Pühadel pole riigipiire (6)

Geidi Raud, video- ja fototoimetuse juhataja, 30. oktoober 2019, 17:10
Tuntud pärimusmuusik kuulutas sotsiaalmeedias, et nii armastatud kommivabriku halloween'išokolaade kui ka kogu halloween'i ennast peaks boikoteerima.Foto: Geidi Raud
Halloween – paganlik püha, mis kõige populaasem Põhja-Ameerikas, on oma konksus punnilise nõianina ka Euroopasse pistnud. Ja mis selles halba on, et Eesti noored tahavad end 31. oktoobril kellekski koledaks kostümeerida? See on ju lõbus!

Võrumaal sai möödunud Halloween'il nalja, kui vanatädikesed helistasid politseisse ja kaeblesid, et nende ukse taga on kollideks riietunud noortekamp, kes lubab pommi panna, kui kommi ei anna. Seda seetõttu, et kombed on võõrad – ei teata, et Halloween'i ajal võib end koletiseks maskeerida ja naabritädi uksel nõuda: „Komm või pomm!“ 

Aga nii on, rahvas! Kõrvitsalaternad ja kostüümipeod on nüüd meie õuel. Need on praeguste noorte traditsioonid. Need on samaväärsed vanematele inimestele armsaks saanud kadri- ja mardipäevaga. Muutused on elu loomulik osa, neid ei tasu peljata. Igal põlvkonnal on omad rõõmud ja mured. 

Vähe sellest – tuntud pärimusmuusik kuulutas sotsiaalmeedias, et nii armastatud kommivabriku halloween'išokolaade kui ka kogu halloween'i ennast peaks boikoteerima. „Martidele-kadridele sobivad meie oma õunad-pähklid väga hästi.“  Aga tead, mis? Halloween'i pidavatele noortele ei sobi! Vaevalt ka tänapäeva martidele! Kommi tahetakse! Või raha! Või iPadi! Ning kostüüme ja kõrvitsalaternaid! 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee