Foto: Jaanus Tanilsoo
Toimetas Triinu Laan 30. oktoober 2019 11:18
Elektrilevi on alates pühapäevast taastanud elektrivarustuse 60 000 kliendile. Tormikahjude tõttu on vooluta veel 4700 klienti, kellest suurem osa asub Põlvamaal. Põlva vallavalitsuse teatel ei ole suudetud taastada elektrivarustust Mooste piirkonnas ning see võtab veel aega.

Vallavalitsus annab teada, et Mooste kandi elanikud saavad sooja minna Mooste Veskiteatrisse, seal saab laadida ka telefone ja akupankasid. Kell 13 pakutakse seal sooja suppi.

Kui on mure ööbimisega, tuleks ühendust võtta vallavalitsusega: tel Martti Rõigas 5304 1508, Janika Usin 5332 7079 või Rein Kamber 5560 1587.
Kuna telefonilevi on häiritud, teavitage kindlasti ka naabreid ja tuttavaid sellest võimalusest ning andke teada hädasolijatest.

Kooliõpilased on täna kodus, aga neljapäeval ja reedel toimuvad kõik tunniplaanijärgsed õppetunnid Põlvas, Lina tänava koolimajas, kus lapsed saavad ka koolilõuna ja kuhu nad viiakse ühistranspordiga. Lasteaialapsi on valmis vastu võtma nii Kauksi kui ka Põlva lasteaiad, info tel Janika Usin 5332 7079 või Aigi Tiks 799 9490

Põhitähelepanu on Põlvamaal

Elektrilevi lubab taastada tänase jooksul elektriühenduse kõikides veel vooluta olevates suuremates asulates.

Täna varahommikul jätkusid tööd elektriühenduse taastamiseks Moostes, Verioras, Leevil, Setomaa, Ainjas, Ärikülas, Lillis, Kõvakülas, Külitses, Verhulitsas, Lutepää, Sesniki, Saatse, Nedsaja, Säpika, Kõvera, Matsuri. „Kõikides nendes kohtades taastame elektriühenduse tänase päeva jooksul,“ ütles Elektrilevi juhtimiskeskuse juht Jüri Klaassen.

„Meie põhitähelepanu on täna Põlvamaal, kus torm tegi kõige suuremat kahju. Viimased järele jäänud rikked on väga keerulised, kus ühe liini peal on mitmes erinevas kohas puud peale langenud ning seetõttu on täpsete rikkekohtade tuvastamine aeganõudev,“ sõnas Klaassen. „Täna hommikul hakkasime saatma SMS sõnumeid neile klientidele, kelle elektriühenduse saame tänase päeva jooksul taastatud“.

Ta lisas, et loodetavasti saab tänase jooksul suurele osale klientidest vool taastatud. „Lõuna-Eestis ja Viljandimaal on hetkel töös 80 rikkemeeskonda, kes kõik töötavad selle nimel, et võimalikult kiiresti kodudes ja ettevõtetes elektriühendus taastada,“ ütles Klaassen.