Eesti uudised

Kliimaärevust põdevaid noori ängistab mure tundmatu tuleviku pärast (29)

Eesti Ekspress, 30. oktoober 2019, 08:41
Planeedi tuleviku pärast muretsev noor britt.Foto: Zuma Press
Noored soomlased muretsevad kliimamuutuse pärast nii väga, et otsivad abi spetsiaalsetest töötubadest, ent kliimaärevuse all kannatajaid leiab ka Eestist.

„Mul on kliimaärevus,“ ütleb 33aastane Helen, kes muretseb kliima ja planeedi tuleviku pärast nii, nagu muretsetakse armastatud inimese pärast, keda mingi haigus hävitab, ent siiski kardab eestlane, et ei tee piisavalt ega suuda probleemi tõsidust teistele piisavalt hästi edasi anda.

Noor Soome psühholoog Sanni Saarimäki hakkas kuus aastat tagasi nõustama Soome ülikoolides õppivaid tudengeid ning sattus ikka ja jälle sama probleemi otsa – üliõpilastel esines motivatsioonipuudus, mille taga oli mure keskkonna ja tundmatu tuleviku pärast.

Eelmisel aastal asutas Saarimäki koos Taneli Saariga ühenduse Tunne, mis pakub kliimaärevuse teemalist nõustamist ja õpitube, kus kehtib reegel, et igaüks võib rääkida oma hirmudest ja muredest, ent ühelegi osalejale ei tohi hinnanguid anda, vaid tuleb luua õhkkond, kus igaüks julgeks end väljendada. Saarimäki sõnul tunnevad kliimaärevad tavaliselt muret, viha, lootusetust, ahastust ja kurbust.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee