Mart HelmeFoto: Teet Malsroos
Toimetas Hindrek Pärg 29. oktoober 2019 23:50
Teisipäeva õhtul "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus ütles siseminister ja EKRE esimees Mart Helme, et ettevõtjad peaksid rahulikul ajal teenitud kasumiga endale ise varugeneraatorid muretsema ega jääma lootma ainult riigi peale. 

Helme nõustus saatejuht Johannes Trallaga, et mobiilside puudumine ja generaatorite nappus pole normaalne olukord, kuid pidas ülekohtuseks talle osaks langenud süüdistusi, vahendab ERRi uudisteportaal

"Ma ei pea normaalseks ka seda, et eraettevõtjad tulevad näpuga näitama minu peale ja süüdistama mind, et neil ei ole elektrigeneraatoreid. Kui te saate korstnasse kirjutada 50 000 kahjumit, siis ma arvan, et teil oleks võimalik endale muretseda rahulikul ajal kasumi eest generaatorid," ütles Helme.

"Mul on tunne, et eraettevõtja on väga paljus elanud lootuses, et midagi ei juhtu, ja kui juhtub, siis riik tuleb appi, aga antud juhul me nägime, et riigi käed jäävad lühikeseks," lisas minister.

Helme sõnul on vabariigi kriisikomisjonis väga hästi teada, et meie kõige haavatavamad kohad on elektrikatkestus ja sidekatkestus, ja see on just see, mis juhtus Võrumaal ja Lõuna-Eestis.

"Meil on kuhjunud probleemid seoses sellega, et mitu aastakümmet ei pööratud elanikkonna kaitsmisele Eestis mingisugust tähelepanu. Nüüd on edasi liigutud, aga seda paarikümneaastast lünka mõne aastaga tasa teha ei ole lihtsalt võimalik," selgitas siseminister.