Eesti uudised

Koalitsioon kaalub apteegireformi ärajätmist senisel kujul (21)

Toimetas Hindrek Pärg, 29. oktoober 2019, 19:03
Isamaa suurannetajale Margus Linnamäele kuulub Apotheka kett. Praegune koalitsioon kaalub apteegireformi senisel kujul ära jätmist, mis oleks Linnamäele kasulik.Foto: Tiina Kõrtsini
Koalitsiooni apteegireformi töörühm arutas teisipäeval teiste muudatusettepanekute seas võimalust, et loobutakse nõudest, mis keelab ravimite hulgimüügiga tegeleval ettevõttel apteeke omada, samuti on võimalus, et seadusest kaotatakse proviisoromaniku nõue.

Kui kaotada apteegireformist nõue, et ravimite hulgimüügiga tegelev ettevõte ei tohi samal ajal apteeke omada, ning loobuda ka nõudest, et apteegi enamusosalus peab kuuluma proviisorile, tähendaks see sisuliselt apteegireformi sellisel kujul ärajäämist, vahendas ERR-i uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

Samal teemal

"Täna neid otsuseid pole tehtud ja teiseks on küsimus selles, mis on siis need kaalutlused või põhjused, et midagi muuta. Mina olen öelnud, et proviisoromandi seadustamine nii, nagu kümnes Euroopa Liidu riigis, näiteks Soomes, Taanis, Saksamaal, mitmel pool Kesk-Euroopas, on põhjendatud, see on mõistlik, see aitab tagada apteegiteenuse suurema sõltumatuse," kommenteeris sotsiaalminister Tanel Kiik (Keskerakond). 

Teised koalitsioonipoliitikud näevad, et reformi tänasel kujul ellu viia ei saa.

Õhtuleht kirjutas täna, et viimased viis aastat on kulgetud Toompeal teadmises, et tulevast kevadest viiakse läbi seadusreform, mis kohustab apteeke olema suurkettide asemel proviisorite omanduses. Kuigi vaidlusi peeti läbi aastate sel teemal palju, oli reform siiski jõustumas. Nädal tagasi otsustas praegune valitsuskoalitsioon järsku teema uuesti aruteluks avada. (Teadet, et reform jääb ära või lükkub edasi, siiski veel pole ja sotsiaalministeerium jätkab selle ettevalmistustega).

Sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski nimetas teema uuesti tõstatamist korruptsiooniks: ravimite hulgimüügiga tegelev apteegiärimees Margus Linnamäe on Isamaa liige ning partei suurtoetaja ehk mõjutanud koalitsiooni endale meele järgi käituma.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee