Eesti uudised

Sõitjad kaebavad: me ei julge enam selle bussijuhiga Koselt Tallinnasse sõita (20)

Ohtuleht.ee, 29. oktoober 2019, 17:06
Foto: Aldo Luud
Kaks lugejat pöördus Õhtulehe poole murega, et ühes Kose ja Tallinna vahet sõitvas Go Busi sõidukis ei ole turvavöösid. „Lisaks jätab juhi sõidustiil pehmelt öeldes soovida,“ räägivad nad.

Üks allikas kinnitas, et bussijuhil on komme järsult kiirendada ja pidurdada, mis on aga turvavöödeta sõidukis ohtlik. „Ma kuulsin teisi ka nurisemas ja siis keegi bussis pakkus, et äkki ta proovib graafikus püsida. Mis graafikus püsimisest me räägime, kui buss teeb igas peatuses mitu minutit aega parajaks,“ kaebas ta ja lisas, et on näinud, kuidas bussijuht nende pauside ajal ka õues suitsu teeb.

Samal teemal

„Ma olen bussi numbrimärgi meelde jätnud ja väldin sellega sõitmist,“ tunnistas teine allikas. Samas on tema sõnul suuremaid murekohti kui bussijuhi sõidustiil. „See selleks, aga mina tahaks teada, kas selline turvavöödeta buss võib üldse sõita. Meil on ju kohustus need turvavööd kinnitada ja kui mul ei ole bussis ka käsipuid, millest kinni hoida, siis polegi midagi teha. Üks proua kukkus järsu pidurdamise peale vahekäiku pikali!“

Mõlemad allikad kinnitasid, et nemad enam selle bussijuhiga sõita ei julge, eriti praegu, kui külmenevate ilmadega hakkavad teed libedaks kiskuma.

Põhja-Eesti ühistranspordikeskuse tegevdirektor Vello Jõgisoo kinnitas, et kui bussis on turvavööd, siis on sõitjatel kohustus ka neid kasutada. Samas on selles küsimuses hall ala. Nimelt ei ole bussifirmal õigust sõidukisse turvavöösid lisada, kui nii ei ole bussi valmistajatehase poolt ette nähtud.

Go Busi logistik Karin Laur sõnas, et kaebusi põhjustanud bussijuhiga on juhtunust vesteldud. 

„Peame sujuvat ja rahulikku sõitu väga oluliseks nii ühistranspordis kui kogu liikluses tervikuna. Viidatud liinil ja väljumisel sõitnud bussijuhiga oleme tõsiselt vestelnud ning ta on oma viga tunnistanud ja lubanud oma sõidustiili parandada. Vabandame omalt poolt reisijate ees antud liinil, kellele juhi sõidustiil ebamugavusi põhjustas,“ kommenteeris ta.

Laur julgustas probleemide korral ettevõttega ühendust võtma, kuna kõikidesse kaebustesse ja märkustesse suhtutakse tõsiselt. „Teeme kõik endast oleneva, et edaspidi selliseid olukordi ette ei tuleks,“ sõnas ta lõpetuseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee

;