Eesti uudised

Aeg: „Ministrid ja nende poliitnõunikud pole kindlasti see põhiline kurja juur, kust tulevad ebaseaduslikud või läbipaistmatud kokkulepped.“

Apteegiärimees annab valitsuserakonnale raha ja apteegireform takerdub – on see korruptsioon või lobitöö? (4)

Viljar Voog, 29. oktoober 2019, 15:49
"Lõpuks sõltub konkreetsest inimesest, milline usk temal tekib, keda ta hakkab toetama," sõnas justiitsminister Raivo Aeg lobisti ja poliitiku kohtumiste kohta.Foto: Stanislav Moškov

„Lobitöö on saanud sünonüümiks mõjuvõimuga kauplemisele. See suhtumine ühiskonnas pole minu meelest päris õige,“ arvab justiitsminister Raivo Aeg. Mõjuvõimuga kauplemine on korruptsioonikuritegu, lobitöö aga normaalse poliitilise protsessi osa, hindab minister.

Võtame konkreetse ja päevakajalise näite. Viimased viis aastat on kulgetud Toompeal teadmises, et tulevast kevadest viiakse läbi seadusreform, mis kohustab apteeke olema suurkettide asemel proviisorite omanduses. Kuigi vaidlusi peeti läbi aastate sel teemal palju, oli reform siiski jõustumas. Nädal tagasi otsustas praegune valitsuskoalitsioon järsku teema uuesti aruteluks avada. (Teadet, et reform jääb ära või lükkub edasi, siiski veel pole ja sotsiaalministeerium jätkab selle ettevalmistustega).

Sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski nimetas teema uuesti tõstatamist korruptsiooniks: ravimite hulgimüügiga tegelev apteegiärimees Margus Linnamäe on Isamaa liige ning partei suurtoetaja ehk mõjutanud koalitsiooni endale meele järgi käituma.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22. november 2019, 18:19
PATISEIS: Apteegireformi osas ei liigutud edasi ega tagasi
29. oktoober 2019, 19:03
Koalitsioon kaalub apteegireformi ärajätmist senisel kujul
29. oktoober 2019, 11:05
KUI PALJU MAKSAB APTEEK? Uus veebikalkulaator aitab selle väärtust arvutada
25. oktoober 2019, 19:32
Kas Margus Linnamäe jättis eetrist välja apteegireformist tehtud saate? Intervjuud tehtud, aga eetriaega ei paista

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee