Poliitika

Jaanus Karilaid: löögid Ratase kõhtu ja näkku on tegelikult põlvesilitus (38)

Ohtuleht.ee, 29. oktoober 2019 10:53
Jaanus Karilaid. Foto: Teet Malsroos
Eesti Päevalehe arvamusloos kirjutab Vilja Kiisler, et peaminister Jüri Ratas on seni koalitsioonipartnerilt kõrvakiile saades iga kord teise põse ette keeranud, ent praeguseks on põsed laksudest juba üsna loppis, kaklemisaldis partner on aga asunud kõrvakiilude asemel jagama maksahaake.

Jaanus Karilaiu sõnul on tegemist hoopis koalitsioonipartnerite piiride kompamisega. "Riigikogus tehti mingi aeg tagasi poliitikutele tervisetest ja tugevaima tervisega saadiku tiitli sai Jüri Ratas – suur ja tugev süda. Seepärast läheb mõnedel tundlikel ajakirjanikel erutusest pulss liiga kõrgele, kui Keskerakond, EKRE ja Isamaa aeg ajalt üksteise piire kompavad. Kõrge pulsiga võib paigast minna ka selge silmavaade. Täpselt nii juhtus Eesti Päevalehe ajakirjaniku Vilja Kiisleriga, kes fikseeris eilses arvamusloos spordireporterlikult EKRE lööke Ratasele kõhtu ja näkku," kirjutab Karilaid sotsiaalmeedias. 

Tema sõnul on tegemist tavalise poliitilise argipäevaga ning löögid Ratase kõhtu ja näkku on tegelikult põlvesilitus. "Jüri tervis on jätkuvalt hea, ühtegi vigastust näos ega kõhus pole, jume on Eesti kliima kohta igati normis. See, et ajakirjanikud tahavad olla poliitikud, on erinevate uuringutega kordi tõestatud. Poliitikas saab olla tõesti parteipiletita ja erakonda kuulumata. Keeleline stiil ja sõnakasutus on relvad, iga lause võib peegeldada mingit ideoloogiat. Ja see, et poliitikud (ka ajakirjanikud) üksteisele nn viljapeksu korraldavad, on igati tavapärane. Nooremad poliitikud (ka ajakirjanikud) ikka üllatuvad nii, et jäävad silmamoonduste lõksu ja elatakse välja oma soovunelmaid."

Samamoodi tuleb suhtuda ka Vilja Kiisleri arvamusloosse, leiab Karilaid ning kinnitab, et reaalses elus käib igapäevane rutiinne töö: 2020. aasta riigieelarve on läbinud esimese lugemise, ohjeldatakse kasumijanuste kommertspankade tegevust, start-up ettevõtjate tegevuse hõlbustamiseks on sisse antud äriseadustiku muutmise eelnõu, mis liberaliseerib meie ärikeskkonnas toimetamist ja annab võimaluse kiiremini kaasata rahvusvahelisi investeeringuid, töös on ka erakapitali kaasamise programm suuremahulisteks investeeringuteks, jätkub töökohtade hajutamine üle Eesti ja järgmisel aastal hakkavad kerkima jalgpalli sisehallid.

Karilaid märgib: "Loetelu võiks jätkata. Kiirem majanduskasv, kõrgemad palgad ja parim tervishoiuteenus – selle nimel teeb võimuliit tööd."