Eesti uudised

Ukraina tööjõud eestlasi ei ähvarda. Veel! (1)

Viljar Voog, 28. oktoober 2019 21:40
Lühiajalist Ukraina või Valgevene tööjõudu kasutatakse Eestis peaasjalikult tööstuses, ehituses ja põllumajanduses – kus nad saavad vene keelega asjad aetud.Foto: Aldo Luud

Lühiajalised töötajad tulevad Eestisse peaasjalikult Ukrainast ja Valgevenest. Seni on neist siinsele majandusele kasu olnud, sest nad leevendasid kasvuaastatel tööjõupuudust. Nüüd, kui majandus jahtub, hakkab võõrtööjõud mõnes sektoris kohalikke välja suruma.

Mis tänavu esimesel poolaastal Eesti tööturul juhtus? Suurt midagi, selgub Eesti Panga ülevaatest. Tööd teeb 68 protsenti 15–74aastastest inimestest, millega Euroopa Liidus jääme alla vaid Rootsile, ning töötus püsib madal, viis protsenti. Tõsi, tööpuudus kasvab tasapisi, aga seda peamiselt Ida-Virumaad sakutava põlevkivitööstuse kriisi tõttu.

Üldiselt Eestis aga tööd on. Tänavu esimesel poolaastal kasvas hõive näiteks nii ehitusvallas kui ka teenindavas sektoris. Miinuses (natuke üle viie protsendi) oli vaid töötlev tööstus. Sedagi vaid Eesti püsielanike tööhõivet arvestades. Kui lisada statistikale kümned tuhanded ajutiselt Eestis töötavad välismaalased, jõuab seegi saldo nulli.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.10.2019
UKRAINA LASTEARST: meil on leetriepideemia, aga emotsioonid vaktsineerimise vastu on ikka laes
15.10.2019
ÕL VIDEO | Odava tööjõu sissetung? Ukrainlanna: paljud tahavad töötada Eestis, et oma peret aidata

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee