Poliitika

SUITSUKATE: EKRE püüab jõuliste sõnavõttudega oma äpardusi peita (1)

Marvel Riik, 28. oktoober 2019 21:15
MÕTLIK: EKRE esimees Mart Helme valmistumas erakonna volikogul sõna võtma.Foto: Aldo Luud

Nädalavahetusel kõlas EKRE volikogul jõulisi sõnumeid, mis sundisid koalitsioonikaaslasi, sealhulgas peaministrit, kiiresti vastust andma. Tähelepanu nõudnud väljaütlemised on EKRE taktikaline käik, millega püütakse varjata viimase aja altminekuid, väidavad poliitnõksude tundjad.

„Oleme öelnud, et me ei oota igavesti, kuni Lavly Perling on peaprokuröri kohusetäitja, me ootame teatud aja. Ootame, et justiitsminister esitab uue kandidaadi – aga oleme mõelnud, et me senikaua ei täida ka IT-ministri kohta,“ tutvustas EKRE esimees Mart Helme pärast volikogu erakonna võimalikke taktikalisi käike uudistesaatele „Aktuaalne kaamera“.

Helme mõttele tuli ruttu vastus justiitsminister Raivo Aegilt (Isamaa), kes pidas valitsusliitlase mõtet arusaamatuks. „Mul on väga raske seda kommenteerida, ma ei tea, kuidas neid kahte asja on võimalik üldse siduda. Üks on valitsuse liige, teine on kõrgem riigiametnik. Viimase nimetab ametisse valitsus justiitsministri ettepanekul, ministrikandidaat esitatakse presidendile ja riigikogu kinnitab ta ametisse, nii et need on kaks täiesti eraldiseisvat protseduuri ja protsessi,“ ütles Aeg ERRile.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.10.2019
MART HELME 70: „Teda ei maksa alahinnata. Ta võib veelgi nalja teha. Ta ei kavatsegi lõpetada!“
28.10.2019
Indrek Saar: EKRE kinnitas uuesti, et valitsus pole nende jaoks
28.10.2019
Ivo Rull | EKRE teeb valitsuses süvavigu
28.10.2019
Lavly Perling on nõus jätkama peaprokuröri kohusetäitjana

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee