Eesti uudised

Enn Eesmaa pärast suursaadikuga kohtumist: Türgi on jätkuvalt meie liitlane (26)

Johanna-Kadri Kuusk, 28. oktoober 2019 16:49
Enn EesmaaFoto: Robin Roots
Riigikogu väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa kohtus esmaspäeval Türgi suursaadiku Hayriye Kumaşcıoğluga, kellega arutati praegusest olukorrast Türgis ja Põhja-Süürias.

Eesmaa sõnul oli kohtumisel suursaadik andnud hinnanguid ja selgitusi sellele, mis parajasti toimub. Mõni aeg tagasi alustas Türgi sõjalist sissetungi Põhja-Süürias elavate kurdide vastu. Sellise teguviisi mõistsid hukka nii Euroopa liiduriigid kui ka Ameerika Ühendriigid.

Samal teemal

„Eesti on jätkuvalt samal seisukohal. Me soovime, seda, et olukord laheneks poliitiliselt ja diplomaatiliselt,“ sõnas Eesmaa.

Eesmaa kinnitas, et Türgi on jätkuvalt Eesti ja NATO liitlane. „Nad aitavad näiteks Eesti õhuruumi kaitsta. Sellepärast ei ole meie riigikogu Türgi ja Põhja-Süüria vahelise konflikti teemal väga jõuliselt sõna võtnud,“ selgitas poliitik ja lisas, et praeguseks on Türgi sõjaline operatsioon peatatud.

„Me ei hakka kedagi tembeldama agressoriks, aga loomulikult oleme selle olukorra pärast mures,“ tunnistas Eesmaa. Ta märkis, et ega riigikogu väliskomisjonis ei otsustata midagi lõplikku ja sellepärast proovib komisjon olla võimalikult mitmekülgselt informeeritud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee