Seisukoht

Seisukoht | Tänaku eeskuju (3)

Karl Juhkami, spordireporter, 28. oktoober 2019, 12:58
Ott Tänak. Foto: Martin Ahven
Pärast pikali kukkumist on tähtis püsti tõusta ja edasi rühkida. Ükskõik, kui raske hoop sind ka ei tabanud. Nädalavahetusel autoralli maailmameistriks kroonitud Ott Tänak on ideaalne näide sitkest saarlasest – või kangest kadakast, nagu ta ise ütleb –, kes ei löö risti ette millegi ees.

Kohati isegi silmaklappidega hobuse kombel on ta oma meetodiga rühkinud ihaldatud sihi ehk MM-tiitli suunas. 2013. aastal WRC-karussellist minema löödud Tänak leidis tänu headele inimestele võimaluse uuesti tippseltskonda naasta ning lõpetada see, mis kord alustatud – tulla maailmameistriks.

Tänaku mentor Markko Märtin sõnas juba kümme aastat tagasi, et saarlase puhul piire pole: „No limits. Sky is the limit“. Nüüd on Toyota esipiloodi eesmärk täidetud ning Kärla kuulsaima inimese teod võiksid ja peaksid inspireerima ka teisi kaasmaalasi.

Nagu ütles Eesti Autospordi Liidu president Ari Vatanen, kes tuli 1981. aastal samuti autoralli maailmameistriks: "See võit julgustab iga eestlast uskuma nii endasse kui ka oma väikesesse, ent suurepärasesse riiki. Mitte miski pole võimatu!"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee