Eesti uudised

SETTINUD APELSINIMAHL? Ei, hoopis ööpäev läbi paagis seisnud biolisandiga kütus (54)

Kristiina Tilk, 28. oktoober 2019, 11:32
Ööpäev läbi paagis settinud biolisandiga diisel, mis remonditöökoja juhataja sõnul keeras tuksi ühe pere kolm autot. Foto: Kassi Auto OÜ
"Vanasti nimetas riik sellist kütust solkkütuseks, nüüd ametlik biolisandiga kütus," seisab Kassi Auto OÜ Facebooki lehel. Postituse juures on tops settinud apelsinimahla meenutava vedelikuga, mis tegelikult on ööpäev läbi seisnud biolisandiga diislikütus. 

Kassi Auto remonditöökoja juhataja Meelis Kasemaa sõnul on neil praegu remondis ühe perekonna kolm autot, mis kõik nimelt seda kütust ühest konkreetsest tanklast paaki panid. 

Ööpäev läbi paagis settinud biolisandiga diisel, mis remonditöökoja juhataja sõnul keeras tuksi ühe pere kolm autot. Foto: Kassi Auto OÜ

Tankla nime, kust pildil olev kütus pärineb, jätab Kasemaa enda teada.  

"Võivad laimus süüdistada. Vaja ju proovide ja muude paberitega tõestada seda jama Eesti riigis," sõnab ta. 

Kasemaa ütleb, et pärast biolisandiga kütuse turule tulemist on töökodades märgatavalt suurenenud autode arv, mis nimelt ebakvaliteetse kütuse tõttu remonti vajavad. 

Nimelt lõhkuvat biolisand pihusteid ja kütusepumpasid ning viimaks võib üles öelda ka mootor. Mehe sõnul pole vahet, kas tegemist on diisel- või bensiinimootoriga autoga, biolisand lõhub mõlemaid. 

"Biolisand seob niiskust ja kui paagis olevat kütust piisavalt ruttu ära ei kasutata, satub vesi kütusesse," selgitab ta. 

Autode puhul, mis on pidevas liikumises, on probleem väiksem, kuid siiski mitte olematu. 

Nüüd, mil on oodata ilmade jahenemist ning miinuskraade, Kasemaa sõnul probleemid aga alles algavad, sest kütusesse sattunud vesi hakkab jäätuma.

"Auto mootorit võib võrrelda inimese südamega. Mis juhtub, kui veri läheb kehvaks ja sellele lisada juurde vett? Kaua inimene vastu peab? Sama on autoga. Kui ta saab ebakvaliteetset kütust, mootori jõudlus lõpuks langeb ja annabki otsad," selgitab ta. 

Probleemide vältimiseks ei oska Kasemaa anda muud nõu, kui tankida kütust tanklas, kus biolisandit ei kasutata.

Samal teemal

1. november 2019, 00:19
REMONDIMEES ARVAB: biolisandiga kütus võib talvel autod tappa
28. oktoober 2019, 20:50
TORMIHOIATUS: haiglad ei taha olla biolisandiga kütuse katselaborid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee