Jüri RatasFoto: Robin Roots
Toimetas Reti Jõerand 26. oktoober 2019 21:34
„On üheselt selge, et peaprokuröri ametisse nimetamise ajaraami ei saa seostada EKRE kohustusega leida esimesel võimalusel pädev väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri kandidaat,” kirjutab peaminister Jüri Ratas oma sotsiaalmeediakontol pärast laupäevast erakonna volikogu. 

Ratas märgib, et peaprokuröri kandidaadi esitamine on vastavalt seadusele justiitsministri ülesanne ning  vastav ettepanek arutatakse valitsuses ka ühiselt läbi. „Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri ametikoht on koalitsioonilepingu järgi Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna täita. Tegemist on riigile ja ka erasektorile tähtsate valdkondadega, mis vajavad täit pühendumist. Seetõttu on oluline, et uus minister peagi ametisse astuks.” 

Ratas lisab, et valitsusse kuuluvatel erakondadel on võimalik oma muresid, südameasju ning ideid ühiselt erinevates koalitsiooni aruteluformaatides tõstatada ja arutada. „Poliitilised avaldused, deklaratsioonid või petitsioonid erimeelsusi tekitavates küsimustes ei aita kuidagi kaasa ühiste eesmärkide saavutamisele ning sisulise koostöö tegemisele. Seda enam, kui nendega astutakse koalitsioonipartneri ministrite valitsusaladesse personali- või rahastusotsuste tegemisel.”