Eesti uudised

Jüri Ratas: peaprokuröri kandidaadi esitamine on justiitsministri ülesanne (35)

Toimetas Reti Jõerand, 26. oktoober 2019 21:34
Jüri RatasFoto: Robin Roots
„On üheselt selge, et peaprokuröri ametisse nimetamise ajaraami ei saa seostada EKRE kohustusega leida esimesel võimalusel pädev väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri kandidaat,” kirjutab peaminister Jüri Ratas oma sotsiaalmeediakontol pärast laupäevast erakonna volikogu. 

Ratas märgib, et peaprokuröri kandidaadi esitamine on vastavalt seadusele justiitsministri ülesanne ning  vastav ettepanek arutatakse valitsuses ka ühiselt läbi. „Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri ametikoht on koalitsioonilepingu järgi Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna täita. Tegemist on riigile ja ka erasektorile tähtsate valdkondadega, mis vajavad täit pühendumist. Seetõttu on oluline, et uus minister peagi ametisse astuks.” 

Ratas lisab, et valitsusse kuuluvatel erakondadel on võimalik oma muresid, südameasju ning ideid ühiselt erinevates koalitsiooni aruteluformaatides tõstatada ja arutada. „Poliitilised avaldused, deklaratsioonid või petitsioonid erimeelsusi tekitavates küsimustes ei aita kuidagi kaasa ühiste eesmärkide saavutamisele ning sisulise koostöö tegemisele. Seda enam, kui nendega astutakse koalitsioonipartneri ministrite valitsusaladesse personali- või rahastusotsuste tegemisel.”

Samal teemal

29.10.2019
Steven-Hristo Evestus peaprokuröri otsingutest: „Räägitakse siin pingi pikkusest ja töörahust, kui võiks rääkida hoopis nimedest.“
28.10.2019
Indrek Saar: EKRE kinnitas uuesti, et valitsus pole nende jaoks
28.10.2019
Kaja Kallas: EKRE valmistub valitsusest lahkumiseks
26.10.2019
Jätta rahata: EKRE ei jäta LGBT ühingut rahule

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee