Reisilaev Silja Europa.Foto: Teet Malsroos
Toimetas Greete Kõrvits 25. oktoober 2019 17:47
21aastase Patrick Stefaniuse surma uurimine käib endiselt, ehkki ei Soome ega Eesti politsei pole ametlikult teatanud, et tema surnukeha on leitud.

Patrick kadus 17. augusti varastel tundidel Silja Europa pardalt. Tema kaaslased ei märganud noormehe kadumist enne kui alles tagasiteel Helsingisse. Hiljem selgus laeva valvekaamera salvestistelt, et soomlane kukkus üle parda. Tallinna sadama juures tõmbasid päästjad veest surnukeha, mis väliste tunnuste põhjal oli tõenäoliselt Patrick.

Eesti politsei sõnul on veest tõmmatud surnukehale tehtud kaks DNA-testi ning üritatud tuvastada, kas tegemist on Patrickuga.

Soome seaduste järgi lasub välismaal surnud soomlase juhtumi uurimise vastutus kohalikul jaoskonnal, kus soomlane elanikuna registreeritud. Patrick on pärit Mikkelist. Ida-Soome politseist, kelle vastutusalas Patricku surma uurimine on, pole aga keegi Tallinnas käinudki. Omavahel suhtlevad kahe riigi uurijad meili teel inglise keeles. Kumbki pole ametlikult teatanud, et veest välja tõmmatud surnukeha oli Patrick.

Nii palju on teada, et Patrick ei surnud kellegi teise käe läbi, kinnitab Soome krimikomissaar Timo Häkkinen. Kui Iltalehti ajakirjanik temalt küsib, et kui juba uuriti surma põhjust, peaks ju ometi olema ka tuvastatud surnukeha, vastab Häkkinen kerge muigega, et nii võib öelda küll.