Nädala TOP

TOP 5 | Kas Kingo vajab ametijärglast? 

Elis Kusma, toimetaja, 25. oktoober 2019, 17:51
Foto: Tiit Tamme
Ministriametist ilma jäänud Kert Kingo riigikokku taandumise järel on tõstatunud küsimus, kas meil ongi vaja enam väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri kohta, mida asutakse täitma juba teise varumängijaga. Pealegi peab viimane arvestama kirjutamata reegliga, et erakonna juhtpere ei pruugi ministrile (ega tolle nõunikele) andestada käitumist, mis neile endile tüüpiline: veri on paksem kui vesi. Eelkäijate enneolematult madalale kruvitud avalikkuse ootuste latt on seejuures vaid väike lohutus.

Süvariiklikud kohusetäitjad

Uus vana õppekava

Kas vastvalminud lasteaedade õppekava, mida erialaspetsialistid nimetavad vanamoeliseks ja rangeks, on vastureaktsioon pealekasvavale nn lumehelbekeste põlvkonnale? Ja kas alusharidus on õige koht, kus järsku suunamuutust juurutama hakata? Halvas mõttes tuttavlik on ka asjaajamine: hulk eksperte tunneb end kõrvalejäetuna ja minister jälle väidetavalt ei tea, millele täpsemalt heakskiit anti.

Kes juhib reformi?

Apteegireformile ootamatult piduri tõmbamine näib paremate selgituste puudumisel seostatav peaministriparteile alles hiljuti laekunud 100 000 euro suuruse toetusega apteegimagnaadi äripartnerilt. Kus huvitatud osapooli on niivõrd palju, tuleb poliitikuil selgituste jagamisel ja otsuste (ning raha) vastuvõtmisel olla eriti hoolas, et asjadest ei jääks vale mulje.

Miks buss ei tule?

Küll teeks, kui oleks roolikeerajaid, peavad tõdema linnaisad Tallinnas, kus uute bussiliinide avamine ja graafikute tihendamine seisab täitmata töökohtade taga. Ent kas pole kummaline, et tasuta teenus on meile jõukohane, bussijuhtidele atraktiivne palk aga mitte? Pigem tulgu viimased siis Ukrainast, kõlab tüüplahendus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee