Poliitika

SPIKKER HELMETELE: keda võtta Kingo asendajaks ehk Milline rahvasaadik enim reisib? (63)

Ohtuleht.ee, 24. oktoober 2019 17:52
Kert Kingo ministripõli lõppeb reedel. Kas teda võiks asendada valitsuse kolmas Helme?Foto: Robin Roots
Kert Kingo on teine EKRE väliskaubandus- ja IT-minister, kes ametist lahkuma sunnitakse. Juba Martti Kuusiku skandaali järel oli parteis parajalt tuhnimist, et leida uus kohatäitja, enne kui Kingo riigikogust sinna ametisse ülendati. Erakonna juhi Mart Helme sõnul on neil juba kolm kandidaati uueks ministriks olemas, kuid Õhtuleht ulatab poliitikutele valikul siiski abikäe.

Kingo suunal kostus enim kriitikat seetõttu, et ta vastutas (või kui täpne olla, vastutab reedeni, mil president ta ametist vabastab) väliskaubanduse eest, kuigi tal puudus igasugune soov välismaal käia. Kui EKRE peaks ka järgmise ministri valikul tegema sarnase sammu ehk sinna ülendama kellegi oma riigikogu fraktsioonist, võiks tegu olla isikuga, kellele reisida meeldib. Seetõttu koostasime statistika, kui palju on EKRE rahvasaadikud selle koosseisu ajal välislähestustes jõudnud käia.

Olgu mainitud, et tabel ei pretendeeri absoluutsele tõele ehk on koostatud Riigikogu iganädalaste pressiteadete põhjal – mõni plaaniväline lähetus või minemata jätmine võib olla jäänud seetõttu täheldamata.

Samal teemal

Nagu numbrid näitavad, kuulub veel poolteist nädalat EKRE suurima reisija tiitel Anti Poolametsale. Tegu pole suure üllatusega: Poolamets on väliskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liige – mõlemad on teda seni viinud ühele välislähetusele. Kolmas reis oli pikim: Poolamets veetis suvel viis päeva OSCE Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooniga Luksemburgis.

Järgneva poolteise nädalaga tõuseb Poolametsaga samale pulgale ka Urmas Espenberg, kes on seni käinud vaid kahepäevasel visiidil Lätis. Sel nädalavahetusel sõidab ta aga koos ülejäänud Eesti-Hiina parlamendirühmaga üheksaks päevaks Pekingisse, Guilini ja Shanghaisse.

Hetkel on kaheksa reisipäeva kirjas kahel rahvasaadikul. Riigikogu esimees Henn Põlluaas viibib praegugi lähetuses, aga teda kohustab selleks esindusroll. Helle-Moonika Helme käis aga esmalt koos siseministrist abikaasaga kolm päeva Iisraelis ning möödunud nädalal Parlamentidevahelise Liidu assambleel Serbias.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee