Poliitika

Valitsuse pressikonverentsil nähvas Mart Helme: „Ma ei taha „Aktuaalse kaameraga“ rääkida. Te olete pahatahtlik.“ (8)

Marvel Riik, 24. oktoober 2019 17:08
Siseminister Mart Helme.Foto: Rauno Volmar/Ekspress Meedia

Päev pärast väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaministri Kert Kingo lahkumisavaldust on õhkkond valitsuse pressikonverentsil töiselt pingeline. Valitsusliikmed ei kipu omal käel Kingo saagat kommenteerima, kuid kuna ministritel oli vähe, mida oma tegemistest rahvale raporteerida, langeb neile kiirelt peale ajakirjanike küsimuste laviin. „Ma ei taha „Aktuaalse kaameraga“ rääkida,“ nähvab siseminister Helme reporter Johannes Trallale. „Te olete pahatahtlik.“

Väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaministri Kert Kingo valetamisskandaal, mis päädis tema lahkumisavalduse andmisega peaminister Jüri Ratasele, lahvatas päev enne iganeljapäevast valitsuse kabinetiistungit, mille kohustuslikku kavva kuulub ka valitsuse pressikonverents.

Kui jumal oleks tahtnud, oleks skandaal kukkunud valitsuse töönädalasse, kus kabinetiistungil on palju punkte, mille ettelugemine ministrite poolt pressikonverentsil võtaks aega oma kolmveerand tundi, nagu näiteks juhtus 17. oktoobril. Seekord oli valitsuse kabinetiistungil vaid seitse päevakorrapunkti, millest lõviosa puudutas kodakondsuse andmist või sellest vabastamist, nii et jutuainet oli vähevõitu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.10.2019
Johannes Tralla: absoluutset neutraalsust pole ajakirjanduses olemas, isegi lihtlause on ideoloogiline!
25.10.2019
Kruuse nõuab välja Järviku listeeriaskandaali puudutava kirjavahetuse
24.10.2019
EKRE kaalub Kert Kingo järeltulijaks ka inimesi erakonnast väljastpoolt
24.10.2019
SPIKKER HELMETELE: keda võtta Kingo asendajaks ehk Milline rahvasaadik enim reisib?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee