Sisuturundus

PUUST JA PUNASEKS: vastused kõige sagedasematele küsimustele infrapunakütte kohta 

Korest OÜ, 25. oktoober 2019, 16:01
Foto: Picasa
Infrapunakütte seadmetega tegutsev ettevõtte Korest OÜ vastab oma klientide kõige sagedasematele küsimustele infrapunakütte kohta.

Kuidas infrapunaküte töötab?

Kas oled kogenud seda tunnet, kui on külm talvehommik ja autoga sõites läheb piisavalt kaua aega, enne kui hakkab sooja õhku tulema? Kui jah, siis on põhjuseks see, et sooja õhu segunemine külmaga võtabki kaua aega.

Infrapunaküttega nii kaua ootama ei pea, sest see ei põhine õhuringlusel. Selle kiired on sarnased päikesekiirtele ja see aitab esemeid, objekte üles soojendada oluliselt kiiremini.

Mida inimene infrapunaküttega tunneb?

Parim viis infrapunakütet endale ette kujutada on see, kui asetad end varju ja siis astud varjust päikese kätte. Selline soojus ongi infrapunakütteseadme ees. Kauginfrapunakiired kannavad sarnast soojust nagu päikesekiired – ja seda ilma kahjulike mõjudeta.

Kas need kiired on ikkagi ohutud?

Seda paljud inimesed küsivad ja tegemist on täiesti õigustatud küsimusega. Enamikke kiirgusi tuleks ju vältida – isegi päikesekiirgust. Päike kiirgab kolme erinevat kiirgust – UV-kiirgust, päikesevalgust ja infrapunakiiri. Infrapunakiired on need, mis tekitavad soojatunde ja on inimesele täiesti ohutud.

Miks on infrapunaküte hea?

Peamine põhjus ongi tervis. Kui hoolid oma tervisest ja meeldivast kliimast, siis infrapunaküte on hea ja õige valik. Küttekeha, mis soojendab õhku, soodustab viiruste ja allergiate levikut. Külmal ajal on kuiv õhk sisse hingates ebameeldiv ning kuivatab liialt meie limaskestasid. Infrapunaküte ei pane tolmu ringlema ning ei kuivata liigselt õhku. Kliima on mõnus, meeldiv ja ühtlane.

Energisäästlikud infrapuna paneelid BVF – mis need on?

BVF infrapuna paneelid on välja arendatud Austrias ning kasutavad uut kütteelementi, mis on eriti vastupidav ning energiasäästlik. Seetõttu võib 1kw radiaatori asemel kasutada näiteks 500w infrapuna paneeli, saades sama tulemuse. See pakub märkimisväärset kokkuhoidu ja seda annab veelgi vähendada, kasutades termostaadi nädalaprogramme.

Mis on infrapuna paneelide head ja vead?

Infrapuna paneelide paigaldamisel tuleb arvestada paneeli asukohaga. Kõige parema tulemuse saad, kui paneel paigaldada lakke. Kindlasti tuleks arvestada sellega, et paneelist kaugenedes väheneb ka selle mõju. Seetõttu ei pruugi infrapuna olla parim lahendus kogu maja kütmiseks. Küll aga sobib see ideaalselt väiksematesse ruumidesse ja on ideaalne valik lisakütte allikana.

Infrapunakütte plussideks on energiasäästlikkus, kvaliteetne sisekliima, hääletus ja hooldusvabadus ning tõik, et ta sobib ka vannituppa.

Miinusteks seevastu on kõrge hind ning mõju vähenemine kaugenedes.

Infrapuna põrandaküte Caleo – mis see on?

Infrapuna põrandaküte Caleo paigaldamine on üllatavalt lihtne võrreldes teiste põrandakütetega. Põrandakütte kile Caleo on imeõhuke – 0,4 mm. See asetatakse fooliumiga alusvaiba peale, mis peegeldab 97% infrapuna kiirgusest üles. Küttekile kaetakse maksimaalse turvalisuse tagamiseks veel veekindla kilega. Ja nii võibki selle otse laminaat- või parkettpõranda peale laduda.

Kogu süsteemi paksus on kõigest 6mm ning parketi alusvaipa ei ole vaja lisaks paigaldada. Küttekile on väga vastupidav ega vaja samuti mingit hooldust. Lihtsalt paigalda ja naudi seda terve elu.

Mis puhul sobivad infrapunakiirgurid?

Kuna infrapunaküte ei põhine õhu soojendamisel, on BVF infrapunakiirgurid ideaalne valik terassile või ka näiteks välikohvikutesse. Sügisel ja kevadeti on õhtud tihti jahedad ning infrapunakiirgurid aitavad suunata kogu soojuse just sinna, kuhu ise seda soovite.

Lisainfot saad ka SIIT!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee