Eesti uudised

VIDEO | Kehakeeleekspert: mina jääksin Kert Kingot uskuma! (167)

Juhan Mellik, 24. oktoober 2019 15:04
Foto: Riigikogu.ee
Õhtuleht palus kehakeelekspert Atali Stahlmanil analüüsida äsja ametist lahkunud väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kert Kingo etteastet riigikogus, kus ta eitas igasugust seotust skandaalse Jakko Väli palkamisega oma avalike suhete nõunikuks. Tulemused on üllatavad ja sugugi mitte must-valged.

„Kui Kingo riigikogu ees rääkis ja ütles, et ei ole Väliga kohtunud ega rääkinud, siis ütleksin, et mina jääksin teda uskuma,“ ütleb Stahlman. Klipis väidab Kingo, et Väli pole tema nõunik olnud – veel vähem pole naine temaga kohtunud, seda võib ta julgelt väita. „Ma ei saa ütelda, et Kingo jutt oleks 99,9 protsenti tõsi – aga kindlasti on selle tõenäosus üle poole,“ analüüsib Stahlman.

Eksperti hinnangul võib vabalt oletada, et Väli ei võtnud tööle mitte Kingo, vaid keegi teine. Seda enam, et küsimus nõudvat ikkagi erakonna otsust. „Nii et mul on isegi niisugune tunne, et keegi ütles: Jakko tuleb nõunikuks. Ning minister Kingo pani lihtsalt allkirja,“ arvab Stahlman.

Kehakeeleekspert Atali Stahlman ütleb, et Kingo esinemine riigikogus oli jõuline ja enesekindel. Foto: Robin Roots

Samal teemal

Eksperdi sõnul võib kogu Kingo olekust lugeda välja, et ta pole tõepoolest Väliga kohtunud ega rääkinud. „Teda pandi fakti ette, et see inimene tuleb tööle ja ongi kogu lugu. Sest ta on üsna enesekindel ja kehakeel teda ei reetnud.“

„Kogu aeg ta žestikuleeris ja tegi pealiigutusi,“ hindab Stahlman. „See, kuidas ta raius kätega, et seda pole olnud...“ Samas ütleb ekspert, et selliseid järeldusi saab teha kõigest vaid selle kohta, kas minister Kingo oli Väliga kohtunud või mitte – mitte millegi rohkema kohta.

„Kui minister polnud temaga kohtunud, siis see tähendab, et keegi teine oli soovitanud. Ja tal ei jäänud muud üle kui anda allkiri,“ spekuleerib Stahlman. „Nii et igal juhul on siin ümber suur valede rägastik.“

Vaata videost Kert Kingo sooritust riigikogu ees! Kas ta valetas või rääkis tõtt?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee