Poliitika

Minister Kert Kingo volitused pole lõppenud, aga valitsuse istungil ta ei osale (41)

Marvel Riik, 24. oktoober 2019 10:10
Kert Kingo Foto: Tiit Blaat / Ekspress Meedia
Kuigi väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo andis eile peaministrile üle lahkumisavalduse, ei tähenda see veel seda, et Kingo oleks oma volitustest vabastatud, märkis valitsuse kommunikatsioonibüroo.

„Minister Kert Kingo volitused lõpevad peaministri ettepanekul vabariigi presidendi otsuse alusel. Kert Kingo on hetkel jätkuvalt ministriametis. Valitsuse istungil ta täna ei osale,“ ütles valitsuskommunikatsiooni direktor Urmas Seaver Õhtulehele.

„Ministeeriumile tähendab ministrivahetus erinevaid protseduure, nii ministri ja nõunike töölepingute lõpetamisega seotud paberimajandust, kui ka näiteks IT-kontode sulgemist, läbipääsukaartide tagastamist ja muud sellist,“ selgitas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi pressiesindaja Laura Laaster. „Minister on ametis nii kaua, kuni ta vabastatakse ametist vabariigi presidendi poolt, see tähendab senikaua on Kert Kingo ikka minister.“

Kuigi Kert Kingo võttis riigikogust ministeeriumi liikudes kaasa Huawei töötelefoni, peab ta ministeeriumist lahkudes tagastama ministeeriumi antud iPhone 11, mille ta vahetas ministriportfelli kandes Huawei vastu.

Samal teemal

24.10.2019
Mart Helme: meil on praegu kolm uut ministrikandidaati
24.10.2019
HÜVASTI, RIIGIKOGU! Kert Kingo asendusliige tunnistab: kahju on Toompealt lahkuda, töö oli huvitav
24.10.2019
Hiina minister ja Saksamaa suurkorporatsioon ei soovinud väidetavalt Kingoga kohtuda
23.10.2019
Manona Paris | Kert Kingo – erakondliku perevägivalla ohver

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee