Poliitika

Hiina minister ja Saksamaa suurkorporatsioon ei soovinud väidetavalt Kingoga kohtuda (59)

Eesti Päevaleht, 24. oktoober 2019 07:24
Kert KingoFoto: Tiit Tamme
Maailma mõjukamad suurriigid ja korporatsioonid ei võtnud nüüd juba endist Eesti väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministrit tõsiselt – kui varem on olnud sellekohaseid sahinaid, siis nüüd andsid sellele väitele alust kaks hoiatavat signaali.

Möödunud nädala lõpus Eestis visiidil olnud Hiina kultuuri- ja turismiminister Luo Shugang ei kohtunud eksminister Kert Kingoga, kelle üks vastutusvaldkond oli muu hulgas just turismi arendamine ja koordineerimine.

Samal teemal

„Hiina minister pidi kohtuma nii ministri kui ka EASi esindajaga. Kahjuks Hiina delegatsiooni plaanid muutusid ja ministri kohtumine jäi ära,“ põhjendas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) avalike suhete juht Rasmus Ruuda, kuigi visiidi ajakava võimaldanuks seda teha ka muudel päevadel.

Väidetavalt ei soovinud enda korraldataval seminaril Digital X Kingot näha ka üks maailma suurimaid korporatsioone Deutsche Telekom, kes oli ministri algselt sinna kutsutud. MKMi andmetel loobus Kingo osalemisest ise, ent mitu olulist ametnikku teatasid EPLile, et see kutse hoopis tühistati.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee