Maailm

Trump teatas, et loobub sanktsioonidest Türgi vastu (9)

Toimetas Greete Kõrvits, 23. oktoober 2019 19:10
Foto: AFP/Scanpix
Kuigi USA president Donald Trump (pildil) ähvardas pärast Türgi pealetungi Põhja-Süüriasse, et hävitab türklaste majanduse, teatas ta kolmapäeval, et loobub sanktsioonidest Ankara vastu.

„Sanktsioonid tühistatakse, kui just ei juhtu midagi, millega me rahul pole,“ teatas Trump Valge Maja ees reporteritele. Tema sõnul lubas Türgi talle, et relvarahu jääb kehtima ja rohkem türklased enam piirkonnas võitlustegevusega ei jätka.

Samal teemal

Türgi väed tungisid Süüriasse kohe pärast Trumpi teadaannet, et viib USA sõdurid sealt välja ning võtsid sihikule kurdi võitlejad, kes ameeriklaste kõrval koalitsioonivägedes ISISe vastu võitlesid. Paljud nägid Trumpi otsuses kurdi liitlaste reetmist. Türklaste silmis on relvastatud kurdid aga terroristid. Samuti olevat Ankaral plaanis luua Põhja-Süürias puhvertsoon, kuhu saata umbes kaks miljonit sõja eest Türki põgenenud süürlast (kokku on Türgis sõjapõgenikke 3,6 miljonit). Möödunud nädala neljapäeval nõustusid türklased lõpuks ajutise relvarahuga. Nüüd sõnas Trump, et türklased lubasid talle, et relvarahu jääbki püsima.

Kolmapäeval jõudsid Türgi ja Venemaa Sotšis toimunud kohtumisel kokkuleppele, et hakkavad Süüria piiriäärset piirkonda koos patrullima. Venemaa nõustus Türgi operatsiooniga põgenikud ringi majutada ning lubas ka aidata puhvertsooni patrullida. Osapooled nimetasid kokkulepet „ajalooliseks tehinguks“.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee