Maailm

Kim Jong-un käskis Lõuna-Korea ehitatud puhkekeskuse maatasa teha (4)

Toimetas Greete Kõrvits, 23. oktoober 2019 21:38
Kim Jong-un (vasakul) käis puhkekeskust inspekteerimas ning leidis, et see ei vasta Põhja-Korea rahvuslikule maitsele kohe mitte.Foto: KCNA via AP/Scanpix
Põhja-Koreas Kumgangi mäe jalamile kahe Korea ühisprojektina rajatud Teemandimäe puhkekeskus tuleb lammutada, otsustas diktaator Kim Jong-un, kui oli neid vaatamas käinud.

Kunagi kahe Korea suhete paranemise sümboliks kuulutatud hotellikompleksi ehitasid 1990ndatel aastatel Lõuna-Korea töölised. Nüüd käis Kim Jong-un seda kohapeal vaatamas ning leidis, et see on kasutu. Põhja-Korea riigimeedia teatel ütles Kim, et tema meelest näeb Teemandimäe keskus välja nagu mingi katastroofipiirkonda kiiruga üles klopsitud telkla.

Teemandimäge võisid Lõuna-Korea turistid (mõistagi ülirange järelvalve all) kuni 2008. aastani külastada, kuid siis juhtus intsident, milles üks Põhja-Korea sõdur Lõunast pärit naisturisti maha lasi. Pärast seda reisid sinna enam ei toimu. 2011. aastal viskas režiim kompleksist välja kõik sinna veel jäänud Lõuna-Korea töötajad ja võttis kogu hoonestiku ning selle varad endale.

Kim Jong-un leiab, et lõunakorealaste ehitatud „ebameeldiva välimusega“ ja „üldse mitte rahvusliku karakteriga“  hooned tuleb viivitamatult maha lammutada, kuid kompleksi ei tasu hüljata, vaid püstitada asemele sobivamad ehitised.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee