Poliitika

KES OTSUSTAB? Kuidas sai ametisse minister Kert Kingo varasem nõunik (3)

Marvel Riik, 23. oktoober 2019 16:48
Kert Kingo (vasakul) ja Viive Aasma (paremal).Foto: Rauno Volmar, Heiki Rebane /Ekspress Meedia
Sotsiaalmeedias rõvetsenud Jakko Väli ja tema võimaliku töökoha ümber väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kert Kingo nõunikuna tiirleb mitmeid spekulatsioone. Pilti on hägustanud nii ministeerium kui ka minister oma mitmeti tõlgendavate vastustega. Üks neist puudutab kontaktivõtmist Väliga: kas tema valis välja Kingo ise või ministri erakond EKRE? Kingo varasem praktika näitab, et nõunike üle otsustab eelkõige tema ise.

„Sain Kert Kingoga tuttavaks eelmisel aastal, kui ta oli EKRE korruptsioonitoimkonna juht. Rääkisin talle oma korruptsioonikahtlustest EASi riigihangetes. Kui ta sel kevadel ministriks sai, siis ta kutsus mind oma poole kohaga nõunikuks,“ selgitas Kingo varasem nõunik Viive Aasma Õhtulehele.

Viive Aasma.Foto: Heiki Rebane / Ekspress Meedia

Aasma lisas: „Rolli mängis tookord minu hea kogemus ettevõtlusvaldkonnas erinevate rahvusvaheliste klientidega. Peale 20aastast tegutsemist ettevõtjana nägin selles tööpakkumises head võimalust enda teadmisi riigi huvides rakendada. Läbirääkimisi pidasin ministriga, kuid minu teada kooskõlastati minu kandidatuur ka erakonnas. Samas ei ole mind seoses selle tööga survestatud erakonda astuma.“

Suhtekorraldusbüroo Alfa-Omega omanik Aasma asus Kingo nõunikuks mai lõpus ning lahkus kohalt omal soovil oktoobris. Aastatel 2014–2017 kuulus Aasma Kristiina Ojulandi loodud Rahva Ühtsuse Erakonda.

Samal teemal

23.10.2019
Opositsioon: rahvale valetanud Kert Kingo peab ministriametist lahkuma
22.10.2019
Ministeerium annab rõvetsenud Jakko Väli palkamise kohta kaheti tõlgendatava vastuse
22.10.2019
Kert Kingo nõunikuskandaalist: Jakko Väli pole ükski sekund olnud minu nõunik

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee