Poliitika

„Valel ajal“ sünnitanud ja liigselt maksustatud emadel on lootust raha tagasi saada 

Johanna-Kadri Kuusk, 23. oktoober 2019 16:36
Foto: Teet Malsroos

Praegu on tulumaksuseaduses viga, mis paneb aasta lõpus sünnitanud ja ühe korraga mitme kuu lapsehüvitise kätte saanud emad teistega ebavõrdsesse olukorda. Rahandusminister Martin Helme lubas seadust veel sellel aastal parandada ja lisaks on plaanis ebaõiglaselt palju maksnud emadele liigne summa hüvitada.

Paljudele möödunud aasta lõpus perelisa saanud emadele tuli 2019. aasta tuludeklaratsiooni esitades halb üllatus. Ravikindlustusseaduse järgi makstakse sünnitushüvitis korraga välja 140 päeva eest, mis tõstis uue tulumaksuseaduse järgi hüvitise saaja aastatulu kõrgeks. Tulemuseks oli olukord, kus nii mõnigi ema pidi 2019. aasta alguses valel ajal sünnitamise eest riigile maksma.

Rahandusministeeriumi kommunikatsioonijuht Siiri Suutre sõnul on probleemi lahendav eelnõu koostamisel ja selle valmimist võib oodata selle või järgneva nädala jooksul. Asjaga olevat kiire, kuna eelnõu peab veel enne aastavahetust ametlikult seadusemuudatuseks saama. „Rahandusminister soovib, et kõiki sünnitajaid koheldakse maksustamisel sarnaselt, sõltumata sellest, mis ajal uus ilmakodanik sündis. Ehk juba sellel või hiljemalt järgmisel nädalal saame selle saata valitsusele heakskiitmiseks. Seejärel saame sellest ka lähemalt rääkida,“ kommenteeris ta.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee