Eesti uudised

Linnatranspordiameti juhtide hoogsat elu segab taas korruptsiooniskandaal (19)

Eesti Ekspress, Ohtuleht.ee, 23. oktoober 2019 08:46
TLT juhatuse esimees Deniss Boroditš.Foto: Teet Malsroos
Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf tegi läinud nädalal politseile uue kuriteoavalduse seoses Tallinna Linnatranspordi ASis toimunuga – teemaks varuosade soetamine ja arvele võtmine.

TLT juhatuse esimees Deniss Boroditš ja tolle kolleeg Otto Popel räägivad, et kogu hankesüsteem on viidud veebi, mistõttu on korruptsioon võimatu, ent kui nemad firma üle võtsid, käis arvestamine paberil ja varuosasid hangiti telefonikõnedega tuttavatele varustajatele – selline süsteem lubas eelmisel aastal remonditööde asejuhatajal Jaanus Vingil suurt vaheltkasu oma tasku pista.

TLTs hoogsat elu ning luksuslikke välisreise nautiv Boroditš tundub ise aga enesekindel, ent usub, et tema vastu on mõned sisekontrolliga seotud inimesed, sest mehe sõnul on igal reformil pooldajaid ja vastaseid.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

Deniss Boroditš teatas kolmapäeval sotsiaalmeedias, et teisipäeval tuli otsus, et politsei ei algata esitatud avalduse põhjal kriminaalmenetlust. "Siin ka objektiivne lõpp spekulatsioonidele!"

Oktoobri keskel pöördus Tallinna Linnatranspordi AS-i nõukogu esimees abilinnapea Kalle Klandorf politsei poole, et saada selgust, kas sisejuurdluse käigus välja tulnud probleemid võivad osutada õigusrikkumistele.

„TLTs on viimase aasta jooksul rakendatud mitmeid muudatusi alates hangetest kuni dokumendisüsteemideni, et korruptsiooniriski vähendada. Paraku näitas TLT sisekontrolöri aruanne, et vaatamata uuendustele ei ole kõik tehingud ja laoarvestus siiski läbipaistvad ning on ruumi kahtlustele, mille kontrollimise pädevust ei ole TLTs ega Tallinna linnavalitsuses,“ kirjutas Klandorf.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee