Seisukoht

Seisukoht | Ei on täiesti okei vastus! (1)

Oliver Lomp, reporter, 22. oktoober 2019, 18:52
Igale ajakirjanikule tuleb tuttav ette olukord, kus ta saab ammu ihaldatud persooni telefonitsi kätte, ent pärast tutvustamisringi palub intervjueeritav endale hiljem tagasi helistada, sest parajasti polevat sobiv aeg.

Mõne inimese puhul sobivat aega ei tulegi ja nii jäävad järgnevad telefonikõned samale numbrile igaveseks kutsuma. Selle asemel, et öelda „ei, aitäh, ma ei soovi seda kommenteerida“, salvestatakse number telefoni ning sellelt pole nimetatud persoonile enam mõtet proovida.

„Ei“ on raske sõna ka muudes valdkondades. Kuna tegelen väikestviisi ettevõtlusega, pole harvad ka juhused, kui mõned koostööpartnerid lihtsalt ära kaovad. Suhtlus on ühel hetkel viisakas ja inimlik, ent mingil hetkel – ilma, et midagi oleks juhtunud – enam vastuseid ei saa. Just nagu oleks inimene, kellega on alati suheldud, maa pealt haihtunud. Ja see ei pruugi kesta ainult päevi või nädalaid, vaid teinekord lausa kuid. 

Uskuge, inimesed, selgitav vastus „mulle ei meeldi sinu ideed“ või „see on liiga kallis“ on täiesti okei, sest maitsed ja ootused ongi teinekord erinevad. Õppige ütlema ei ja ärge kaduge ära. Negatiivse vastuse saanul võib olla korraks ebameeldiv tunne, ent see on oluliselt parem kui lahtiste otsade jätmine ja lõputu ootus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee