Eesti uudised

Võimuliit tõmbas viis aastat ette valmistatud apteegireformile viimasel hetkel pidurit (14)

Ohtuleht.ee, 22. oktoober 2019 17:03
Foto: Teet Malsroos
Valitsuskoalitsioon otsustas teisipäeval, et juba 1. aprillist jõustuma pidanud apteegireformi eelnõu avatakse uuesti aruteludeks. See tähendab viis aastat kavandatud reformi edasilükkumist.

Valitsuskoalitsioon otsustas teisipäeval, et apteegireformi eelnõu avatakse aruteludeks. Endine sotsiaalminister, praegu opositsioonipoliitik Jevgeni Ossinovski (SDE) nimetab otsust poliitiliseks korruptsiooniks. „Kui praegune valitsus kevadel kokku sai, olin veendunud, et õige pea keeratakse apteegireform kraavi,“ teatas Ossinovski. „Näib, et minu ennustus on siiski tõeks osutumas.“

Samal teemal

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder (Keskerakond) aga ütles, et reformiplaani toppamise eesmärk on tagada ravimite kättesaadavus ja taskukohasus.

Võimuliit hakkab reformi üle mõtteid vahetama järgmisel nädalal. Samas pole selge, mille üle arutlema hakatakse.

Erakonna Isamaa saadikurühma esimees Priit Sibul ütles ERRile: „Muuta on võimalik seal väga palju erinevaid asju, alates haruapteekidest ja lõpetades omandiküsimusega, aga me ei rääkinud, kuhu suunda ja mismoodi muuta. Kas koalitsioonis jõutakse ühistele arusaamistele ja mis need on, seda me täna ei arutanud.“

Erakonna Isamaa liige ja rahaline toetaja on ettevõtja Margus Linnamäe, kellele kuulub ravimite hulgi- ja jaemüügikett Magnum, sealhulgas Apotheka apteegid.

1. aprillil pidanuks jõustuma muudatused, mis puudutavad ennekõike apteekide omanikke. Näiteks tohtinuks edaspidi apteeki pidada ainult proviisorid, mitte ettevõtjad. Seejuures võinuks üks proviisor jääda seotuks kuni nelja apteegiga (üle 4000 elanikuga linnas) ning pidanuks neist ühes töötama. Kavandatud muudatuste eesmärk oli vähendada ärihuvide mõju apteegiteenusele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee