Eesti uudised

SOOLOESINEJAST KRIITIKUTE PÕRMUSTAJAKS! Martin Helme peaaegu perfektne rahapesusõu (2)

Viljar Voog, 22. oktoober 2019 17:45
TASEMEL ETENDUS: Martin Helme teisipäevane pressikonverents oli hoolikalt ette valmistatud ja suur meediakajastus oli ilmselgelt mehele meeltmööda.Foto: Tiit Tamme

Martin Helme viimane nädal on ehe näide sellest, et oma vigadest on võimalik õppida. Kui varasuvel käis rahandusminister välismaal ja kolistas ämbreid, siis värskel USA visiidil hoidis ta end ja EKRE parteid meediapildis teemaga, mis väärib vaevu skandaaliks nimetamist.

Neli kuud tagasi käis värskelt valitsusse pääsenud Martin Helme Luksemburgis Euroopa Liidu rahandusministrite kokkusaamisel ja hääletas ainsana Euroopa stabiilsusmehhanismi muudatuste vastu. Järgnes korralik meediatorm: EKRE minister soleeris, astus vastu valitsuse üldistele seisukohtadele ja näitas, et on nii kõrges poliitmängus veel kõrvade tagant märg.

Kuigi Helme on möödunud kuude jooksul välisriike väisanud veelgi, suutis ta terve Eesti uudismaastikku taas vallutada alles möödunud teisipäeval. Helme postitas sotsiaalmeediasse pildi, kuidas New Yorki Times Square’il teda suure plagu ja Eesti lipuga tervitati. Foto kõrval olnud tekstis mainis minister, et ta käis ühes rahvusvahelises advokaadibüroos arutamas, kuidas Eestis tegutsenud pangafiliaalide mitmesaja miljardi euro suuruse rahapesuskandaali jälgedes võiks trahvisummad – äkki isegi miljard või enam eurot – jõuda ka Eesti riigikassasse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.10.2019
Martin Helme: vajame verevahetust prokuratuuris
25.07.2019
SUUR ÜLEVAADE: Vabandus-Ratas veereb EKRE jäiga retoorika jõul aina edasi
19.06.2019
Jüri Ratas: Martin Helme tegi protseduurilise vea
17.06.2019
Jüri Ratas võttis juba reedel Martin Helme eriarvamuse Euroopast tagasi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee