Kohvik Wabadus.Foto: Tiit Tamme
Johanna-Kadri Kuusk, Hindrek Pärg 22. oktoober 2019 16:52
Tallinnas Vabaduse väljakul asuv kohvik Wabadus on ootamatult suletud. Kuigi kohviku veebilehe järgi peaksid uksed olema klientidele avatud, on ruumid hoopis pimedad ja kohvik Wabaduse Facebooki lehe järgi püsivalt suletud.

Kuvatõmmis Foto: Facebook/wabadus

Vaid loetud nädalad tagasi andis Tallinna linnavalitsus välja otsuse, et avaliku enampakkumisega on otsustatud Vabaduskohvik OÜ rendilepingut pikendada. Selle otsusega sõlmis kohvik linnaga alates 1. novembrist seitsmeks aastaks rendilepingu. Miks on siis äkki uksed suletud?

Vabaduskohvik OÜ juhatuse liige Birgit Tapner ei soovinud Õhtulehele toimuvat kommenteerida. „Ma ei saa selle kohta praegu mitte midagi öelda,“ sõnas ta.

Õhtulehe toimetusele jõudis ka teade, et möödunud nädala reedel peeti kohviku ruumides endistele töötajatele nii-öelda lõpupidu ning asutuse sulgemise põhjus olevat "loogiline". Teisalt jõudis väljaande toimetusele kuuldus, et kohviku ruumid on renoveerimisel, kuid see väide ei saanud omanikelt kinnitust. 

Esitamata majandusarunded ja maksuvõlg

Uurides erinevaid krediidiportaale ning avalikke andmebaase, võib arvata, et "loogilise" lõpu taga võib olla ettevõtte pankrot. Nimelt on firmal alates esmaspäevast, 21. oktoobrist võlg - Vabaduskohvik OÜ on jätnud tasumata 2337 eurot käibemaksu. 

Lisaks pole ettevõte esitanud nii 2017. kui ka 2018. aasta majandusaruandeid. Samas tasub märkida, et 2015. aasta majandusaruanne esitati alles mullu, 11. juulil, ning 2016. aasta oma vaid päev hiljem.