Maailm

Uuendatud kl 17.55

Oslos sõitis mees röövitud kiirabiautoga rahva sekka (67)

Toimetas Aadu Hiietamm, Greete Kõrvits, 22. oktoober 2019 17:55
Foto: EPA/Scanpix
Relvastatud 32aastane Norra mees kaaperdas teisipäeval pealinnas Oslos kella 12.30 paiku kiirabiauto ja sõitis sellega Torshovi piirkonnas rahva sekka. Viga sai mitu inimest, teiste seas vankris olnud laps, kes toimetati haiglasse, vahendab Ilta-Sanomat Norra rahvusringhäälingut NRK. Kuriteo motiiv on veel teadmata, ent politsei uurib vihjeid, et ründaja võib olla seotud paremäärmuslastega.

Politsei reageeris suurte jõududega. NRK andmetel tulistasid politseinikud kiirabiauto rehvide pihta. Pealtnägijate väitel tulistas mees vastu. Lõpuks said korrakaitsjad ründaja peatuma kiirabiautot kahe sõidukiga rammides.

Veidi pärast kella 13 teatas politsei Twitteris, et nad said kiirabiauto oma kontrolli alla. Kurjategija peatamiseks kasutati relva. Tema vigastused ei ole tõsised. Pealtnägijate sõnul oli kiirabiauto teel kesklinna poole. Kinni peetud meesterahvas on 32aastane ja Norra rahvusest.

Kurjategija kinnipidamine.Foto: AFP/Scanpix

Kiirabiautos oli röövi ajal kolm inimest. Ükski autosviibinu ei saanud füüsilisi vigastusi. Enne kiirabiauto röövimist tegi kurjategija sõiduautoga avarii ning kiirabi saabus sündmuskohale abi andma. Mees ähvardas neid tulirelvaga ja sundis neid sõidukist väljuma.

Politsei teatas ka, et ärandatud kiirabiauto ette jäid ema koos kaksikutest lastega ja eakas paar. Vanahärra, kes autolt löögi sai, põgenes sündmuskohalt omil jalul ning viibib haiglaravil.

Oslo ülikooli haiglast öeldi ajalehele VG, et kiirabiauto ette jäänud lapsevankris olid seitsme kuu vanused kaksikud lapsed. Neist üks sai kergelt vigastada ja teise seisundi kohta andmed puuduvad, teatas haigla pressiesindaja Anders Bayer.

Juhtunuga seoses otsisid korrakaitsjad taga veel üht inimest, naisterahvast. Politsei andmetel on otsitav umbes 165 sentimeetri pikkune mustas riietuses valge naine, kellel on pruunid juuksed. Tagaotsitav naine viibis avarii teinud sõiduautos ning on võimalik, et naine on joobes. Seda võib kinnitada tõsiasi, et lisaks relvadele leidis politsei kiirabiautost ka narkootikume. Kell 16.10 teatas politsei, et võttis 25aastase naisterahva vahi alla.

Politsei uurib mõlema isiku võimalikke seoseid paremäärmuslike liikumistega. Mõlemad on pärit Ida-Norrast. Politsei sõnul on mees neile varasemast ammu tuttav ähvarduste, varguste, vara rikkumise ja narkokuritegudega. 2017. aasta märtsis keeldus mees politsei märguande peale autot peatamast ja põgenes koju. Intsident kestis mitu tundi, kuna koju varjunud mees ähvardas end põlema panna. Pärast pikki läbirääkimisi pääsesid korravalvurid majja ning leidsid sealt pommi. Mees istus neli nädalat vanglas ning kohtu hinnangul oli tema varasemat kuriteoregistrit vaadates äärmiselt tõenäoline, et mees oma kriminaalset minevikku maha ei jäta. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee