Poliitika

Ministeerium annab rõvetsenud Jakko Väli palkamise kohta kaheti tõlgendatava vastuse (41)

Marvel Riik, 22. oktoober 2019 14:17
Jakko VäliFoto: Ilmar Saabas / Ekspress Meedia
Kas sotsiaalmeedias rõvetsenud Jakko Väliga oli eelmise nädala lõpus sõlmitud või peetud töölepingu läbirääkimisi seoses minister Kert Kingo nõunikuks asumisega? Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) pressiesindaja Laura Laaster andis sellele küsimusele kaheti mõistetava vastuse: „Jakko Väli pole MKMi tööle asunud ega töökohustusi täitma hakanud ja õigus hüvitistele puudub.“

Kuidas minister endale nõunikku üldse palkab? Vabariigi valitsuse seadus näeb ette, et ministeeriumi struktuuri võivad kuuluda nõunikud, kelle ülesanded ja alluvuse määrab minister, kes nimetab ametisse ja ka vabastab talle vahetult alluva nõuniku või sõlmib ja lõpetab nõunikuga töölepingu.

Samal teemal

„Ministrid on oma poliitiliste nõunike valikus vabad. Ministri nõunikega sõlmib töölepingu ministeerium ja muud regulatsiooni või tingimusi pole, kui et tööle asudes kinnitab töötaja, et on tutvunud MKMi töökorraldust reguleerivate dokumentidega (sisekorraeeskiri, arvuti kasutamise eeskiri, infoturbepoliitika jne),“ selgitas Laaster ministeeriumi töökorraldust.

MKM sisekorraeeskiri ja tööleping näevad sarnaselt teiste ministeeriumitega ette, et teenistuja peab oma kohustusi täitma ausalt, asjatundlikult, hoolikalt, otstarbekalt ja erapooletult ning käituma väärikalt nii teenistuses olles kui ka väljaspool seda. Samas on teenistuja kohustatud oma käitumisega hoidma ministeeriumi mainet nii tööl kui ka töövälisel ajal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee