Maailm

PIIRITU JULMUS: Ukraina koolipoisid viskasid kodutu mehe kividega surnuks, sest „neil oli igav“ (20)

Toimetas Aare Kartau, 22. oktoober 2019, 14:04
Foto on illustreeriv.Foto: Pixabay
Ukrainas Bilyaivka linnas viskasid kaks koolipoissi kodutu mehe pihta kive, sest neil oli endi sõnul igav. Julmad lapsed tapsid 56aastase mehe, kirjutab The Mirror.

Politsei teatel oli mees mõne päeva eest prügikastist toitu otsinud, kui 12aastased poisid teda ründasid. Nad hakkasid esmalt kodutut solvama ning tema asju lööma. Oleksandr kogus väidetavalt seepeale oma kraami kokku ning liikus eemale. Tal ei õnnestunud lahkuda, sest poisid hakkasid teda kivide ja muu prahiga loopima.

Uurijate sõnul kukkus Oleksandr rünnaku tõttu maha. Üks poistest võttis seejärel maast suure kivi ning kukutas selle 56aastase mehe näole. Julmad jõmpsikad olid liikumatu ohvri suhu ka oksakese toppinud.

Oleksandri avastas juhuslik mööduja, kes kutsus kohe kiirabi. Kohalejõudnud meedikud kinnitasid, et mees on surnud. „Tema keha oli kaetud värskete kriimustuste ja veritsevate haavadega ning tema kolju oli purustatud,“ teatas Odessa oblasti politseiülem Oleg Bekh. Korrakaitsjatel õnnestus kahtlusalused 24 tunni jooksul tabada, kuna poisid olid sündmuspaiga lähedal turvakaamerate vaatevälja jäänud. Julmurite kodude läbiotsimise käigus avastas politsei ühe kahtlusaluse kodust ohvri verega määritud riided.

Ülekuulamise käigus sai politsei asjasse selgust. „Me viskasime mehe pihta kive ja muid asju. Siis ta (teine poiss) võttis suure kivi ja kukutas selle tema näole,“ teatas üks 12aastane poiss. Politseiülem Bekhi sõnul tõestas juurdlus, et koolipoisid viskasid mehe lihtsalt nalja pärast surnuks. Ukraina meedia teatel ründasid jõnglased Oleksandrit, kuna „neil oli igav ning polnud midagi muud teha“.

Ohvri lähedastel oli raske Oleksandrit vigastuste tõttu tuvastada. „Tema nägu ja keha oli verine tomp. Kuidas saavad lapsed nii julmad olla?“ rääkis Oleksandri õde, kelle sõnul oli mees oma elustiiliga leppinud olnud. Kohalikud elanikud on juhtunust šokeeritud ning tunnevad Oleksandri lähedastele kaasa. Politsei sõnul ei saa verise teo toime saatnud poisse vangistada, sest nad pole kriminaalvastutuse eas, mis algab Ukrainas 14aastaselt. Neid võib süüdimõistmisel oodata aga mitu aastat kestev karistus alaealistele mõeldud parandusasutuses.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee