Krimi

FOTOD | Muhus hukkus kodumaja põlengus laps (18)

Ohtuleht.ee, 22. oktoober 2019, 11:55
Foto: Irina Mägi
Muhus Vahtraste külas põles teisipäeval puidust eramaja. Põlengus hukkus kodus olnud laps.

Häirekeskusele teatati põlengust kell 9.29 ning päästjad suutsid tule kustutada kella 11.30 ajaks. 

Üks möödasõitja kirjeldas, et põlengus olid leegid aknast väljas. 

Lääne päästekeskuse pressiesindaja Maris Moorits kinnitas, et põlengus hukkus 7aastane laps. Küll aga oli kindel, et põlenud maja oli olnud lapse kodu. Majas oli elanud üks perekond ja põlengu järel viidi kaks inimest – viieaastane laps ja tema 33aastane ema – haiglasse.

Päästeameti menetlejate esialgsel hinnangul on tulekahju tekkepõhjus seotud eluruumides lahtise tule kasutamisega, mille tagajärjel süttis põlema köögikapp. Majas oli olemas töötav suitsuandur. Päästeamet avaldab sügavat kaastunnet hukkunud lapse lähedastele.

Põlengus kannatanud majapidamine oli saanud alles tänavu kevadel riikliku programmi ja vallavalitsuse toel uue pliidi, ahju, soemüüri ja kaks korstnat. Majja olid paigaldatud ka suitsu- ja vingugaasiandurid, kirjutab Saarte Hääl.

Tulest pääsenud elanikud võttis Muhu vald oma hoole alla. Vallavanem Raido Liitmäe sõnul viidi nad esmalt hooldekodusse, kus šokis inimestele pakuti kõikvõimalikku tuge. Neile seati valmis ka kolmetoaline korter valla äsja valminud munitsipaalmajas. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee