Eesti uudised

Ametiühingud: postiteenuse hinnatõus on palkade tõstmiseks ja kandekvaliteedi tagamiseks hädavajalik (25)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 22. oktoober 2019 11:18
Foto: Tiina Kõrtsini
Mitu ametiühingut tegi avalduse, et postiteenuse hinnatõus on hädavajalik, kuna praeguse seisuga saavad töötajad miinimumilähedast palka, mis on põhjustanud suure kaadrivoolavuse ja töötajate madala motivatsiooni.

Eesti Side- ja Teenindustöötajate Ametiühingute Liit (ESTAL), Eesti Transpordi ja Teetöötajate ametiühing (ETTA) ning AS Eesti Post on alustanud iga-aastaseid palgaläbirääkimisi 2020. aastaks. Ametiühingud toetavad AS Eesti Post poolt kavandatavat perioodikateenuse hinnatõusu keskmiselt 11,1 protsenti ning erakorralise AS Eesti Post üldkoosoleku seisukohta, et hinnatõusuga kaasnevad täiendavad rahalised vahendid suunatakse esmatasandi postitöötajate palgatõusuks.

Samal teemal

Ametiühingud on aastaid pöördunud valitsuste poole, sest pidasid ebaõiglaseks olukorda, kus riik võtab endale kuuluvast Eesti Postist dividende, kuid samal ajal saab suurem osa 1700st esmatasandi töötajast miinimumilähedast töötasu. Selline palgatase soodustab suurt tööjõu voolavust ning teenuste kvaliteedi langust.

Eesti Side- ja Teenindustöötajate Ametiühingute Liidu esimees Kadri Kanguri sõnul näitab avalik arutelu kojukande üle seda, et see teenus on inimeste jaoks oluline ning peab jätkuma. „Senine kojukande mudel vajab kaasajastamist ning ametiühingud on olukorra leevendamiseks teinud ettepanekuid margi hinna ja universaalse postiteenuse osutamise protsesside viimist kulupõhiseks ning postiseaduse muutmiseks,“ nentis Kangur.

Transpordi Ametiühingu esimehe Üllar Kallase sõnul on postiteenuse kvaliteet väga suures osas seotud töötajate motiveeritusega. „Ettevõttel on tänase palgataseme juures väga raske töötajaid hoida ja leida. Riigi ülesanne on osutada universaalset postiteenust, kuid seda kulupõhise hinnaga, mis tagaks töötajale konkurentsivõimelise töötasu,“ lisas Kallas.

Ametiühingud leiavad, et täiendav perioodika hinnatõus katab vaevalt eeldatava vabariigi miinimumtöötasu tõusu.

Samal teemal

14.09.2019
POSTILJONI TÖÖ: toredad inimesed iga ilmaga, ja seda kuus päeva nädalas!
14.09.2019
Eesti meediaettevõtete liidu ettepanekul tekiks kojukandeks uus ettevõte
09.09.2019
Emotsionaalne lehemees: „Eesti Posti ahnusel pole otsa ega äärt!“
07.09.2019
Eesti Post tõstab kümnendiku võrra ajalehtede ja -kirjade kojukandetasu