Krimi

LÕBUELU LÕPP: eestlasest miljonipettur ja narkodiiler tabati Hispaanias (5)

Viljar Voog, 21. oktoober 2019 17:05
LENNUS: Lehar Reimand (katmata näoga) sai mullu jaanuaris teada, et tal tuleb veel kaks aastat, 10 kuud ja 11 päeva vangis istuda. Selle asemel otsustas ta Eestist pageda.Foto: Robin Roots

Möödunud nädalal lõppes ühe paadunud Eesti kriminaali lõbuelu Hispaanias. Õhtulehe andmetel tuvastasid Hispaania ametivõimud, et võltsitud numbrimärgiga luksusautos istus rahvusvaheliselt tagaotsitav Lehar Reimand (36), kes mõisteti mullu kodumaal mitmeks aastaks vangi, ent pani riigist plehku.

Hispaania päikeserannikul paiknev Marbella on juba ammu tuntud paigana, kuhu Eesti pätid õigusemõistmise eest putkavad. Selle kriminaalse seose uus peatükk kirjutati möödunud nädalal, kui Reimand arreteeriti Marbellas. Eestlase kaudu jõuti ka tema brasiillannast kaasani ning politsei konfiskeeris paarilt kokku kolm võltsitud numbrimärkide ja dokumentidega luksusautot. Kõnealune võltsimine on aga väga väike osa Reimandi kriminaaltoimikust.

Esmakordselt sattus Reimand oma „vägitegudega“ avalikkuse silme alla 2010. aastal. Mehe esimene kriminaalkaristus tuli kohe muljetavaldava kuriteo eest: dokumente võltsides varastas ta ühe kodumaise firma kontolt 11,7 miljonit toonast krooni ehk ligikaudu 750 000 eurot. Veel samal päeval üritasid Reimand ja tema kaaspätt raha puhtaks pesta: kaks kolmandikku summast kanti kolmandale kontole toonases Hansapangas, kolmandik rändas Hongkongi. Et kaheksakohaline summa ei olnud veel piisav, kasutas Reimand pettuse teel saadud pangakaarti, et võtta pangaautomaadist eelmainitud firma arvelt välja veel 43 000 krooni (2750 eurot).

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.00.2018
Kohalikud kriminaalsed nupumehed müüsid Eestis liisitud autod Saksamaal ja Hollandis soodsalt maha

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee