Maailm

Hamburgis asuvast natside punkrist luuakse luksushotell (11)

Toimetas Aare Kartau, 21. oktoober 2019, 14:18
Hamburgis asuv St Pauli punker.Foto: Vida Press
Hotellikett NH Hotel Group soovib muuta II maailmasõja ajal rajatud natside punkri luksuslikuks püramiidikujuliseks hotelliks, teatab ABC News.

Projekti kohaselt tuleb St Pauli punkrisse luksuslik 136 toaga hotell, millest ei puudu baar, kohvik ega ka restoran. Hotelli ülemisse ossa tehakse viie korrusega püramiidikujuline juurdeehitus, mis kaetakse väliaedadega. Hotelli arendajad lubavad „fantastilisi panoraamvaateid üle Hamburgi“. 

Ka praegu kasutatakse St Pauli punkrit meelelahutuslikel eesmärkidel – seal asub kontserdipaik, muusikapood ja näiteks harjutusruumid muusikutele. Projekti esindaja Frank Schulze sõnul rajatakse koos hotelliga punkrisse esmakordselt ka mälestusmärk natsirežiimi ja II maailmasõja ohvritele.

Punker ehitati 1942. aastal ning see valmis 300 päevaga. 3,5 meetri paksuste seinadega hoone rajasid umbes 1000 sunnitöölist. Seal pidi õhurünnakute eest varjudes kaitset leidma 18 000 inimest. Hamburgi võimud otsustasid II maailmasõja aegse kaitserajatise pärast sõda lammutamata jätta, kuna oli oht, et keeruline töö võib ümbritsevat elamurajooni kahjustada. 

2021. aasta keskel valmiv hotell peaks kõigi eelduste kohaselt järgnev välja nägema.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee