Riigikogu liige ja üks Eesti põhiseaduse autoritest Jüri AdamsFoto: Stanislav Moshkov
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 21. oktoober 2019 12:31
Nelja riigikogu koosseisu kuulunud Jüri Adams märkis, et peaministri riigikogu infotundi passima kutsumine on jampslik ja ebavajalik.

Veteranpoliitik kommenteeris esmaspäeva hommikul Vikerhommikus seda, et viimastel nädalatel on riigikogu infotundides opositsioon boikoteerinud peaministrit ja vältinud talle küsimuste esitamist, mistõttu on peaminister pidanud igal korral kaks tundi niisama tühjalt passima. Minemata ei saa Ratas ka jätta, kuna seaduse järgi on tal kohustus igal nädalal saadikute ette ilmuda.

„Eelmise riigikogu koosseisu lõpust muudeti riigikogu kodukorra seadust. Infotunni pikkus muudeti ühest tunnist kahe tunni pikkuseks. Algusest peale on olnud nii, et infotunnis vastavad küsimustele ministrid, aga niisugust asja, et minister, kellele küsimusi ei ole, peaks istuma kaks tundi niisama... see tundub minule täiesti arusaamatu. Ma ei loe seadusest välja, et peaminister või keegi teine on kohustatud kaks tundi seal olema, kui seal talle küsimusi ei ole,“ selgitas Adams. Poliitikaekspert soovitas Ratase juristil seadus üle vaadata ja selgeks teha, kas peaminister peab riigikogu ette tulema, kui talle seal ühtegi küsimust ei ole. 

Adams jaotas infotunnis esitaud küsimused kaheks: need, millega soovitakse saada infot ja esitatakse valdkonnaministrile ning need kus üritatakse poliitilisi plusspunkte teenida. 

„Ma arvan, et Jüri Ratas oskab vastata niivõrd hästi, et temale küsimust esitades on harv, et küsimuse esitaja saab plusspunkti. Kui keegi üldse peale jääb, siis on see Jüri Ratas. Ei peeta poliitilise võitluse käigus otstarbekas anda talle tribüüni,“ spekuleeris Adams. „Ratase vastus ei ole mitte küsimusele vaid pigem avalikkusele. Ta saab sellega hästi hakkama. Selle vastamise stiiliga ärritab ta veel opositsiooni.“

Adamsi sõnul on infotunni formaat etendustribüün ja mitte ainult Eestis vaid igal pool maailmas. „See aeg, kus küsimused olid info saamiseks, jääb massimeedia eelsesse ajastusse, kus ei olnud veel otseülekandeid. Siis kui see, mida küsiti ja vastati, sai kõige varem lugeda järgmise päeva ajalehest.“ 

Kommentaarid  (119)

Toivo 24. oktoober 2019 06:53
reformi erakonnas pole nende küsimustega kunag käsitletud võimalust lahendada. miks peab siis kolmik valitsu. reformi erakond pangu oma valimis lubadusteks esitatavad probleemid:mitte varastada mitte valetada.
ka valija 22. oktoober 2019 18:04
Kuna opositsioon tegeleb liivakasti mängudega,siis nad peaks ainult pool palka saama,ega neid selleks ei valitud ,et tooli nühkida
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS