Maailm

PROTEST: Austraalia suuremad päevalehed ilmusid mustaks tsenseeritud esikülgedega (11)

Toimetas Aadu Hiietamm, 21. oktoober 2019, 16:00
Foto: AP/Scanpix
Austraalia suuremad päevalehed ilmusid esmaspäeval protestiks pressivabadust piiravate seaduste vastu mustaks tsenseeritud esikülgedega, millele oli löödud punane tempel „salajane”.

Täpsemalt protesteerisid ajalehed ja ajakirjanike liidud seaduste vastu, mis ajakirjanike väitel raskendavad asjade kajastamise vabadust ja tekitavad Austraalias salatsemiskultuuri, vahendab Kronen Zeitung. Väidetavalt on Austraalia parlament viimastel aastatel kiitnud heaks üle 60 seaduse, mis raskendavad skandaalide ja kuritarvituste kajastamist. 

Aktsiooni toetasid ka tele- ja raadiojaamad. "On tekkinud oht, et Austraaliast saab kõige  salatsevam demokraatia kogu maailmas,"  ütles Austraalia Ringhäälingukorporatsiooni (ABC) juht David Anderson.

Juunis korraldas politsei läbiotsimise ABC ruumides  Sydneys ja News Corp Australia ajakirjaniku kodus. Meediaorganisatsioonide teatel korraldati läbiotsimised artiklite pärast, mis toetusid vilepuhujate lekitatud andmetele. Üks artikkel rääkis sõjakuritegudest ja teine valitsuse väidetavast katsest nuhkida Austraalia kodanike järele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee