Eesti uudised

GALERII JA VIDEO | Lõppes lisaõppekogunemine Okas: „Seda reservväelaste hulka vaadates on uhke tunne, et Eesti on kaitstud.“ (13)

LISA KOMMENTAAR

Soome on eeskujuks hästi väljaehitatud piiriga ja valvega 21. oktoober 2019 09:56
Need kes aastaid tagasi Venest Soome tulid ja sajad Ladad piirile jäid,polnud venelased,vaid Vene saatis pagulased välja,Soome kohustas nad Brysseli kvoodi järgi vastu v6tma,ei tuldud ka soode,metsade kaudu,sealt nad läbi poleks pääsenud 08.01 le
uhke 21. oktoober 2019 09:08
uhke võime olla, et meil on veel MEHI. kes mees ei, see saab omale kuldse tooli toompeal. Ikkagi turvaline soe tool ja väike aru. Ma saaks aru, kui ministriks, nõunikuks jms. saab tark haritusega, eelnevatel töökihtadel ennast tõestanud inimene. Aga kui ministritoole haaravad ja valijad valivad mehikesi, kes pole isegi Eesti Kaitseväes oma aja vastu pidanud???
Siinilkujatele 21. oktoober 2019 08:04
Kas need vennad (ja õed), kes siin ilguvad, lähevad rünnaku korral venelastele lilledega vastu ja ütlevad teretulemast? Või arvavad, et saavad siit jalga lasta? Või ütlevad oma lähedastele, et pole lugu, küll teised mehed (ja naised) kaitsevad meie peret, mina istun siin koos teiega ahjuorvas ja värisen? Või hakkavad nõudma, et teiste vennad, õed, pojad, isad peavad neid, lödipükse, ja nende lähedasi kaitsma? Meie ajateenistus ei ole vabatahtlik, vaid KOHUSTUSLIK.
Riigikokku ei tohi saada enne, kui KOHUSTUSLIK ajateenistus läbitud 21. oktoober 2019 07:58
Mõttetu tänamine, sest ajateenistuses olijad peavad niikuinii seal osalema, kui kästakse, reservväelased samuti, sest muidu hakatakse süüdistama ja karistama ja-mis-kõik-veel-tegema. Aga ministrid, kes telefoni teel asja otsustasid (elik ei viitsinud isegi kokku koguneda), tegelevad k-teab-millega. Üks käib Londonis komprat otsimas, teistest ei hakka rääkimagi. Ehk alustaks sellest, et riigikokku ja europarlamenti ei saagi enne kandideerida, kui KOHUSTUSLIK ajateenistus Eesti meeskodanikel läbitud. Ja kui ei läbi, siis on valijatel õigus teada, mis puudega tulevane Eesti poliiteliit on ka.
21. oktoober 2019 06:48
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Vene on juba mitukümmend aastat Leningradi oblastist Eestile sihtinud Iskanderid... 21. oktoober 2019 07:07
Sinna juurde käib agentuura loba kuidas Eestit rünnata ei kavatseta...
'Liile' 21. oktoober 2019 08:06
Reservväelane on lihtsalt tavaline Eesti kodanik, kes on läbinud kohustusliku (mitte vabatahtliku) ajateenistuse. Nii et reservväelane ei ole sõjard, vai kellegi mees, poeg, vend, kes ei ole erinevalt kõrvalehiilijatest lebovend, vaid on oma kohustuse täitnud ja kelle elu on edaspidi täis ebamugavusi, erinevalt neist, kes on argpüksi kombel kõrvale hoidnud ( kas siis tänu tutvusele või enda väetikstegemisele).
Ohoo 21. oktoober 2019 06:41
Eesti on kaitstud ka ilma nendeta sest keegi ei kavatse Eestit rünnata. Aga kui ründakski siis ei loeks reserväelaste hulk. Meil pole kaasaegseid relvi ja mitte üks riik ei läheks kaitsma üht väikeriiki. Hea läbisaamine naabriga on kõige paem kaitse.
ja 21. oktoober 2019 09:10
ja miks see sulle nii palju rõõmu teeb?
Tõnu Mandel 21. oktoober 2019 00:14
Kuidas kaitstud, kui piiri ületamist ei takistata efektiivselt (piir mineerimata, tule avamiseks pole käskijat)!? Võtke Soomest ja Ungarist eeskuju.
Mati Kannel 21. oktoober 2019 03:21
Kas Soomes on piirid mineeritud?
Soome ei ole küll eeskujuks 21. oktoober 2019 08:01
Soomet ei saa piiri kaitstuse osas Eestile eeskujuks tuua. Kui Eston Kohver piirilt rööviti, kiitles Soome piirivalveülem, et Soomes ei saaks sellist asja juhtuda, piir täies ulatuses kindlalt kaitstud. Kuni tuli aeg, mil Venemaa hakkas Soome piirile tarima kümnete tuhandete kaupa "pagulasi", kes siis läbi metsade ja tühermaade Soome jõudsid. Voog lõppes alles siis, kui Soome taas kenasti Venemaa ees pea kooku lasi.
no 21. oktoober 2019 09:13
need riigid ei ehita, ei laienda oma riigile narvat, sillamäed, ida-virumaad.

20. oktoober 2019 23:13
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Kr 21. oktoober 2019 05:49
See on parem kui mitte midagi,parem kui sinusuguste diivanisoojendajate vigin.Krt me oleme väike riik,mis miljoneid sa ootad ei tea.
wewww 21. oktoober 2019 07:28
Mingi defekt? Kutsuti ju ainult kahe pataljoni jagu reservväelasi kokku. Üldmobilisatsioon tooks kümneid tuhandeid paari päevaga kokku.