Eesti uudised

Lasteaedade uus õppekava tekitab õpetajates hämmingut (34)

Karin Sõmer, 20. oktoober 2019, 22:35
Tallinna Liikuri lasteaias õpetatakse lastele ka robootikat. Mis sellest uue õppekava rakendudes saab, ei ole veel teada.Foto: HEIKO KRUUSI

Lasteaednike ja esialgse õppekava koostajate pahameele on pälvinud uus õppekava, mis senise lastekeskse lähenemise asemel piirab nii laste kui ka õpetajate loovust ning õpetajate otsustusvabadust.

Aasta aega tagasi kutsuti kokku töögrupp, mille ülesandeks sai uue alushariduse õppekava väljatöötamine. Selle koostamisse olid kaasatud lasteaedade, ülikoolide, lapsevanemate, erialaliitude ja ametialade esindajad. Praeguseks aga on haridus- ja teadusministeeriumi kodulehele ilmunud uus, hoopis teistsuguse lähenemisega õppekava.

Esimese töögrupi kutsus kokku haridusministeeriumi üldharidusosakonna peaekspert Tiina Peterson. „Muudatusettepanekutega rõhutati [varasemast] veelgi enam lastest lähtuvaid põhimõtteid; nende kaasatust, loovuse, omaalgatuse ja iseseisvuse toetamist, laste huvide ja võimetega arvestamist,“ kirjeldas töögrupi juht, lasteaiadirektor Kristina Mägi. Samuti sätestati õpi- ja kasvukeskkonna põhimõtted ning kirjeldati alushariduse alusväärtused. „Tööversiooni koostamisse olid kaasatud kõik olulised erialased ühendused,“ lisas Mägi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27. november 2019, 18:28
Kui palju on kisma lasteaia õppekavade üle riigile maksma läinud?
4. november 2019, 16:32
Ülikoolide õppejõud: plaanitav lasteaia riiklik õppekava eirab seadusi ja laste õigusi
23. oktoober 2019, 14:59
Lasteaia uuendatav õppekava ärritab ema: esimest korda kuulen, et mu lapse kakskeelsus peaks probleem olema!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee