Foto: Kristel Rannaääre Facebooki konto | Kuvatõmmis
Ohtuleht.ee 19. oktoober 2019 20:15
Laupäeval toimus Pärnus Nooruse Majas Eesti LGBT Ühingu üritus "Ühing tuleb Pärnusse". Üritusele saabusid lisaks huvilistele kohale aga ka EKRE liikme poolt üles õhutatud LGBT liikumise vastased, kes proovisid ürituse korraldaja sõnul kokkusaamist saboteerida.

Ürituse eesmärk oli tutvustada ühingu tegevust, Baltic Pride 2020 festivali ja seadusandlust. Eesti LGBT Ühingu tegevjuhi Kristel Rannaääre andmetel tuli kohale 10 inimest ja kolm ühingu töötajat.

"Kümme minutit enne ürituse algust saabusid inimesed, kelle eesmärk oli ilmselgelt saboteerida üritust. Ruumi ukselävel hakkasid osad vanemad prouad rääkima, et nad (üritusel osalejad) on ka peded ja soovahetajad," kirjeldas Rannaääre toimunut.

Rannaäär lisas, et kuna EKRE liige Helle Kullerkupp oli varasemalt oma Facebooki seinal inimesi üles õhutanud kohale tulema ja vastumeelsust avaldama, olid korraldajad sellega arvestanud. Siiski ütles ta, et vastumeelsete pääsemine nende ruumidesse tuli üllatusena.

Helle Kullerkupp postitas Facebooki üleskutse, kus ta küll avaldab vastumeelsust ürituse toimumisele, kuid ei kutsu kedagi otseselt avalikult kohale tulema ja meelt avaldama:

"No nii, Pärnumaa lapsevanemad: Pärnu linnale kuuluv Nooruse Maja (MTÜ Rääma Noorte Ühing Noorus) Rohelisel tänaval on lubanude noori "harima" LGBT Ühingu. Noori haritakse teemadel:
- peresisene lapsendamine
- soovahetuse arstlike toimingute ühtsed nõuded
- ühingu teenused ja üritused
- vabatahtlikuks olemise võimalused
- Baltic Pride 2020 (LGBT paraaad)
- kooseluseaduse võimalused ja puudused
- rakendusseaduse puudumise võimalikud tagajärjed

Soovitakse kohtuda kogukonnaga, tutvustada oma tegevusi ja teenuseid ning vastatakse küsimustele. Tähtis külaline on ühingu tegevjuht Kristel Rannaääre ja kogukonnakoordinaator Eva Marta Sokk.

Nii see ebardlik seksuaalsuunitlus- ja samasooiharus levib nagu vähkkasvaja. Võib juhtuda, et noor inimene leiab ennast äkki väärastunud seksuaalsuunitlusega, teeb pöördumatute tagajärgedega otsuseid või leiab end üksiku ja imeliku indiviidina.
Kes oma lapsele soovib sellist tulevikku?"

Kristel Rannaäär avaldas pärast üritust sündmuste käigu üle pahameelt samuti Facebookis:

"Sa püha püss! Ma käisin täna Pärnus tööd tegemas ja sain tunda, kuidas kurjus on maad võtnud. Inimesed reaalselt tungisid ruumi sõnade saatel: pede, soovahetaja, häbi, linnavalitsuse rahal olevad jne jne.
Täiskasvanud inimesed tegelevad süsteemselt vägivallaga, sest see ei olnud midagi muud, kui vägivald. Vaimne vägivald – hirmutamine, ruumi hõivamine, alandamine, solvamine, mõnitamine.
Mis peab su südames toimuma, kui sa jälgid ühingu lehte, tuled reede õhtul üritusele, võtad jope seljast, kammid pea ära ja asud sulle võõraid inimesi ründama?
Sa oled inimene, kes on elanud üle aja, mil pidid ise elama kapis, peitma lippu, varjama oma tõelist identiteeti. Ja nüüd oled sa siin ja oled ise kiusaja."

Ka Helle Kullerkupp kommenteeris üritust Facebookis pärast selle toimumist: "Kas olete enne midagi sellist näinud – reklaamitakse avalik üritus ja siis kutsutakse kohaletulnud kuulajatele politsei?!?
Niipalju siis sõbralikust ja teineteise mõistmise jututoast: ühingu esinaine Kristel Rannaääre seisis rinnaga ukseava kattes ja tõmbas minu nina ees ukse kinnis ja ütles, et ta ei tunne ennast turvaliselt ja mina linnakodanik, ema ja lapsevanem pole siia oodatud. Tagatipuks pakkisid oma kotid kokku ja lahkusid õhtupimedusse ja kohtumisõhtule tulnud linnakodanikud kohtusid hoopis politseiga. Olevat avaliku korra rikkumine????Täiesti lubamatu, mille peale politseiressurssi kasutatakse. See on valeväljakutse, mille eest tavaliselt tehakse trahvi.
Head samasooiharad – teinekord tehke oma kohtumisõhtu omavahel kodus, mitte Pärnu Linna haldushalas olevas NooruseMajs, kui te ei soovi avalikku arutelu ja kardate avalikustada oma õpetusi, mida noortele soovite jagada. Minge kappi tagasi!"