Repliik

Arvamusartikkel ilmus algselt laupäeval, 19. oktoobril.

Manona Paris | Kert Kingo – erakondliku perevägivalla ohver (41)

Manona Paris, 23. oktoober 2019 22:19
Minister kui lauajalg.Foto: Teet Malsroos

Jakko Väli viisakuse ja grammatikareeglid eiranud sotsiaalmeedia-avaldustel on tegelikult kaks otsest ohvrit. Esimene on muidugi solvangute otsene sihtmärk – Evelyn Sepp, kes on juba tunnistanud, et tunneb end enam kui kehvalt.

Teine on Jakko Väli endine tulevane ülemus, väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo. See, kui halvad kaardid on saatus ja parteikaaslased talle kätte jaganud, ei loo enam illusiooni juhusest, vaid pahatahtlikkusest. Kuidas on ta saanud järjepidevalt kõige halvemat nõu ja tuge üldse, alates kurikuulsast välismaal mittekäimise ja teiste keelte mitterääkimise skandaalist. Nüüd siis absoluutne võimetus kabinetti koostada.

Jakko Välile valitsuse ühe kritiseerituma ministri kommunikatsiooninõuniku koha pakkumine oli juba eos kummaline samm, võttes arvesse, et varem pole mees just hiilanud oma kommunikatiivsete võimetega. Reede hilisõhtu hallidel tundidel sai see oskamatus saatuslikud mõõtmed. Otsene ja räige solvang, milles on seksuaalvägivalla tunnused, ei tee au kellelegi. Õnneks sai ka progressiivsem osa konservatiivsest rahvaerakonnast sellest samuti aru ja niipea, kui otsustajad laupäeval ärkasid, oli mees lubatud ametist prii.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.10.2019
Hiina minister ja Saksamaa suurkorporatsioon ei soovinud väidetavalt Kingoga kohtuda
23.10.2019
Opositsioon: rahvale valetanud Kert Kingo peab ministriametist lahkuma
22.10.2019
Ministeerium annab rõvetsenud Jakko Väli palkamise kohta kaheti tõlgendatava vastuse
22.10.2019
Kert Kingo nõunikuskandaalist: Jakko Väli pole ükski sekund olnud minu nõunik

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee