Krimi

Trammijuht pidas käeraudades põgenenud saiavarga kinni (27)

Siim Randla, 19. oktoober 2019 07:17
G4S tänab trammijuhti, kes turvatöötajale appi tuli.Foto: Robin Roots
Tallinnas hoidis naistrammijuht politsei saabumiseni trammis kinni poest alkoholi ja saiu varastanud, käeraudadesse pandud, kuid turvamehe käest põgenenud meest. 

Teisipäeval kell 21.52 kutsus G4Si turvatöötaja endale Tallinnas Narva maanteel asuvasse kauplusse appi patrulli: nimelt oli seal agressiivselt käituv mees pannud seljakotti alkoholi ja saiakesi, kuid ei tasunud nende eest kassas. Turvatöötaja pidas mehe kinni ja pani talle käerauad. „See meest ei heidutanud, ta tõukas turvatöötaja pikali ja jooksis trammi peale käeraudades. Turvatöötaja jooksis talle järele ning kutsus appi G4Si patrulli ja politsei,“ rääkis G4Si kommunikatsioonijuht Reimo Raja Õhtulehele. Meest aitas tabada trammijuht, kes lukustas politsei tulekuni uksed. Varas peeti uuesti kinni. Vargusega põhjustati poele pea 70 euro väärtuses kahju.


Tallinna Linnatranspordi ASi pressiesindaja Ivo Parbuse sõnul käitus naistrammijuht professionaalselt: lastes teistel sõitjatel väljuda, sulges ta põgeneva kurjategija ees uksed ja sõitis depoosse, kuhu toimuvast teavitatud dispetšer oli kutsunud politsei.
"Kogenud trammijuhid ei jälgi mitte üksnes liiklust, vaid ka sõitjateruumis ja peatustes toimuvat. Tegevused, mida agressiivsete ja korda rikkuvate reisijate ohjeldamiseks kasutatakse, peavad olema ohutud nii trammijuhile endale, kui ka sõitjatele. Vajadusel tuleb kutsuda appi turvafirma," selgitas Parbus.