Eesti uudised

Ema: „Ma arvan, et suurem võitlus on veel ees...“

VIIMAKS OMETI: puudega lapse invalift sai pärast pikki vaidlusi naabritelt rohelise tule (4)

Kristiina Tilk, 18. oktoober 2019 18:00
EMA HOOL: Kaja on aastaid vedanud sügava liitpuudega tütart Kadiriinu ja tema invakäru süles trepist alla ja üles. Invalift teeks nende elu lihtsamaks, aga pikki aastaid ei lubanud naabrid seda paigaldada.Foto: Tiina Kõrtsini

Sügava liitpuudega tütre ema on pidanud olude sunnil aastaid oma last ning tema invakäru vedama süles trepist alla ning üles. Tulevik paistab helgem, sest majaelanikud andsid pärast mitu aastat kestnud vaidlusi invaliftile rohelise tule. Varem korduvalt valusalt vastu näppe saanud ema ei julge aga hõisata enne, kui lift on paigas. „Ma arvan, et suurem võitlus on veel ees,“ ütleb ta.

Õhtuleht kirjutas Saaremaal elava Kaja võitlusest sügava liitpuudega tütrele Kadiriinule vajaliku invalifti eest esmakordselt 2017. aasta aprillis. Ema võitlus lifti nimel sai aga alguse juba 2014. aastal. Ühel lumisel novembrihommikul tõstis naine last tassides sedavõrd õnnetult selja ära, et vajas valu leevendamiseks kiirabi. Kaja mõistis, et nii edasi toimetada pole jätkusuutlik – lõpuks on abivajajaid juba kaks.

Ta tellis Astangu keskkonnakohanduste ja abivahendite teabekeskusest hinnangu oma kodu kohta. Esialgses lahenduses soovitati ühe võimalusena kasutada trepitõstukit. Hilisemas hinnangus tõstuk siiski välistati, liialt kitsa trepikoja tõttu. Kaldtee tundus suisa utoopia ning ainsa variandina jäi sõelale lift, mida kinnitas ka toona ametis olnud Kuressaare linnavalitsuse ehitusjärelevalve insener. Kaja võttis pakkumise kahest firmast – üks küsis klaasseintega lifti eest 12 000 ja teine 20 000 eurot. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.08.2017
Korteriühistu ütles lõpliku ei: erivajadustega tüdruk jääb invaliftita
17.07.2017
"Mis mõttes on minu liikumispuudega tütar teema, millest ei tohiks rääkida?"
23.05.2017
Naabrid astusid puudega lapse invaliftile risti ette
22.05.2017
Ainus takistus invalifti rajamisel ei osutunud kaugeltki ainsaks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee