Maailm

ÜKS BREXITI-KÜSIMUS | Olen ettevõtja, kuidas Brexit minu äritegevust mõjutab? (6)

Ohtuleht.ee, 18. oktoober 2019 15:00
Foto: Reuters/Scanpix
Brexiti ehk Ühendkuningriigi euroliidust lahkumise saatus on paar nädalat enne selle praegust eeldatavat kuupäeva (31.10) endiselt lahtine. Ehkki 17. oktoobril sõlmisid EL ja Ühendkuningriik uue leppe, pole kindel, et see briti parlamendis läbi läheb. Euroliidu kodanikele, sh eestlastele, tähendaks leppeta Brexit keerulisi olukordi reisides, äri tehes, õppides jne. Õhtuleht tuleb appi ja vastab koostöös välisministeeriumiga Brexitit puudutavatele küsimustele, nii suurtele kui väikestele, mis Eesti inimest mõjutada võivad.

Olen ettevõtja, kes tegeleb kaubandusega ka Ühendkuningriigis, milliseid muutusi Brexit minule kaasa toob?

Samal teemal

Kõige äkilisemate muudatustega tuleb ennetavalt tegeleda just neil ettevõtetel, kes puudub kaubavahetuse kogemus kolmandate riikidega, kuna leppeta Brexiti puhul saab Ühendkuningriigist koheselt kolmas riik ning kehtima hakkavad WTO (Maailma Kaubandusorganisatsiooni) reeglid. Kehtestub tollirežiim ühes tollideklaratsioonide ja tariifidega. Selliseid ettevõtteid, kes Ühendkuningriigis äri ajavad, aga pole varem tolliformaalsustega kokku puutunud, on Eestis ligemale 3000 ning Maksu- ja Tolliamet on ettevõtetele saatnud ka otsepostituse, milles kutsus üles vajalikke ettevalmistusi tegema (nt hankima EORI numbri). Muudatustest tollivormistusel ja maksustamisel, võib täpsemalt lugeda Maksu- ja Tolliameti kodulehelt, samuti töötavad EMTA vastavad infotelefonid.

Brexiti kohta saab lisainfot veebilehelt brexit.mfa.ee.

Hea lugeja, kui sul on Brexitiga seoses mõni küsimus, millele tahaksid vastust, siis kirjuta meile aadressil yleskutse@ohtuleht.ee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee