Juhtkiri

Juhtkiri | Brexit – kas nad lõpuks lähevad? (16)

Ohtuleht.ee, 18. oktoober 2019, 18:13
Foto: ARNO SAAR
Kokkulepe Suurbritannia lahkumiseks Euroopa Liidust võib küll sõlmitud olla, kuid kas see ka vastu võetakse, sellisel kujul vett üldse peab või kuidas elu reaalselt pärast 31.oktoobrit välja nägema hakkab, ei tea veel keegi. Lõputuna näiv venimine pigem näitab, et britidki pole endas kindlad ega tea isegi kuigi täpselt, mida soovivad. Aga parem õudne lõpp kui lõputu õudus.

Vähemalt on meil nõukogude liidu kütkeist väljarabelenuina huvitav jälgida, kuidas  käib ühest suurest, kuigi sootuks teisest liidust ametlik ja rahumeelne lahkumine. NLiidust väljaastumine, kuigi paberil kirjapanduna olemas, tegelikkuses ei töötanud nagu ei lase seda võimalust praegu katalaanidel kasutada ka Madrid. Küllap jälgivad brittide eraldumist tähelepanelikult ka kõik need, kes seni flirtinud mõttega paha Brüsseli kütkest pääsemisest ja täielikust riiklikust iseolemisest.    

Suurbritannia puhul on huvitav vaadata sedagi, kas nad eraldumise korral on eluga rahul või tulevad peatselt ELi ukse taha kopsima tagasi. Seda juhul kui riik üldse sellisel kujul püsima jääb ega lahvata vana vaen Põhja-Iirimaal või eraldu Šotimaa, et taasühineda juba iseseisvalt ELiga.

Kui aga britte tabab Brexiti järel toidu- ja ravimipuudus ja muudegi eluliste süsteemide kokkukukkumine nagu ennustatud, küllap tuleb EL neilegi appi nagu on seni humanitaarabi  korras aidatud teisigi katastroofi- ja nälgivaid piirkondi maailmas. Valmis tuleb igaks juhuks olla ka meretaguseks pagulastetulvaks. Tuleb põnev aeg.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee