Nädala TOP

Top | Kahe Helme miljardid (16)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 18. oktoober 2019, 18:13
Foto: Teet Malsroos
Rahandusminister Martin Helme on hoolimata jätkuvalt vastutöötavatest ametnikest hankimas USAs lisamiljardeid eelarvesse. Need peaksid tulema rahapesuga tegelenud pankade trahvirahast. Iseasi, kui palju maksab kasutatud lombitaguse tundmatu advokaadi nõuandeteenus. Martini miljardid lisanduvad Mart Helme väljahõigatud miljardile dollarile, mis pidi küsitama otse Trumpi enda käest. 

Okas tagumikus

Kaitseväe välkõppus Okas peab ilmselt tähendama torkivat tunnet vene karu tagumikus. Kui eelmine kord ei jätkunud meestele kindaid, siis e-riigile kohaselt algas asi seekord serveri kokkujooksmisega, nii tuli kogunemiskoht avalikustada meedia vahendusel. Kuidas aga teave liigub tegeliku ohuolukorra puhkedes, kui juba Leningi teadis, et riiki pöörates on esmalt vaja hõivata side, post ja telegraaf? Kuidas koguda reserviste, kui maha on võetud internet, mobiilside, tele- ja raadioeeter?

Põgenev perearst

Võrreldes maainimeste kannatustega mitmekümne kilomeetri taha perearsti juurde reisimisel tundub Tallinnas mustamäelaste vinguviiul suisa kohatu. Mõelda vaid, perearst kolis Lasnamäele ja nüüd tuleb sinna abi järele bussiga veidike sõita. Kui vanasti kehtis loosung, et „Tallinn aitab“, siis nüüd pesevad linnaisad oma käed puhtaks – olukord perearstinduses vastab seadustele.   

Poliitikute praadimine

Keskerakonnale ei meeldi, kuidas EKRE  koos mõttekaaslastega nende sotsiaalministrit LGBT-organisatsioonidele raha eraldamise pärast peedistavad, nii et Tanel Kiige kaitseks pidi sekkuma isegi peaminister Ratas isiklikult. Kui aga Keskerakond ise Tartus kaht abilinnapead oma kohast lahti laskma kõrvetab, siis on inetu mängu juures kogu ladvik vaid kui kult rukkis. Kusjuures keegi ei saa aru, miks selline vahetus on vajalik ja millised on etteheited kahe abilinnapea suhtes.

Hispaania kaotus

Hispaania keskvõim käitus nagu isemeelsete ääremaade pärast värisevad riigid ikka teevad, pannes teisitimõtlejad pikaks ajaks türmi. Nii said katalaanid endale liidrid, kelle ümber veelgi tihedamalt koonduda ning Hispaania sai 21.sajandil riigiks, kus on olemas poliitilised meelsusvangid. Madrid pole ajaloost midagi õppinud ning Francogi kiidaks sotside valitsuse repressioonid heaks.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee